X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"27 śmierci Toby’ego Obeda". Przerażające oblicze Kanady

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 15:00
- To człowiek, który ma w sobie nieprawdopodobny hart ducha, nieprawdopodobną wolę przetrwania. Jest to umiejętność, którą nabył jako dziecko. W wieku 4 lat został odebrany rodzicom i zamknięty w szkole z internatem - mówiła w Dwójce o tytułowym bohaterze swojej książki reporterskiej Joanna Gierak-Onoszko.
Audio
  • Joanna Gierak-Onoszko o swojej książce reporterskiej "27 śmierci Toby’ego Obeda" (Wybieam Dwójkę)
Fragment okładki książki 27 śmierci Tobyego Obeda Joanny Gierak-Onoszko
Fragment okładki książki "27 śmierci Toby’ego Obeda" Joanny Gierak-OnoszkoFoto: mat. pras.

"27 śmierci Toby’ego Obeda" to książka, która burzy nasze wyobrażenia o Kanadzie. - System, który stworzono tam w II połowie XX wieku, choć czerpał część rozwiązań z modelu brytyjskiego, był w dużej mierze oparty na amerykańskim systemie penitencjarnym. Chodziło o to, żeby wykorzenić, wykulturowić rdzenne dzieci i zbudować nowego, posłusznego kanadyjskiego obywatela - tłumaczyła autorka.

Kiedy zamknięta została ostatnia taka szkoła, o których pisze Joanna Gierak-Onoszko? Dlaczego dopiero niedawno wstydliwa prawda o najnowszej historii Kanady wyszła na jaw? Czy ktoś w związku z tym został pociągnięty do odpowiedzialności? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadził: Bartosz Panek

Gość: Joanna Gierak-Onoszko (autorka książki "27 śmierci Toby’ego Obeda")

Data emisji: 19.06.2019 

Godzina emissji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Myjak: rzeźba jest dla mnie czymś ponadczasowym

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 13:13
- W przypadku zawodów artystycznych granica jest nieskończona. Znam twórców, którzy im starsi, tym są lepsi, bo nie ma już tego pośpiechu, że trzeba naprodukować jak najwięcej dzieł. Widzę po sobie, że pracuję o wiele spokojniej, ale absolutnie nie mam poczucia, że coś się zestarzało i powinieniem odkładać to na półki - mówił w Dwójce ceniony rzeźbiarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdarzyło się naprawdę". Tajemnice radiowych reportaży

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 16:00
- Wszystkie zgromadzone tu reportaże były kiedyś opowieściami radiowymi, ale czegoś w ich nie było: dalszego ciągu losu bohaterów i tego, jak do nich dotarłyśmy. I to jest w tej książce - opowiadały Hanna Bogoryja-Zakrzewska i Katarzyna Błaszczyk, autorki książki "Zdarzyło się naprawdę".
rozwiń zwiń