X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Thriller z halnym otworzy 59. Krakowski Festiwal Filmowy

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:10
- Halny to bardzo elektryzujący temat, który obrósł wieloma mitami. Stał się jakby osobą, która żyje i wraca w góry. Być może po to, by pomóc ludziom z Podhala niepodobnego do innych światów, potwierdzić to, kim są – mówił w Dwójce Michał Bielawski, reżyser filmu "Wiatr. Thriller dokumentalny", który otworzy 59. Krakowski Festiwal Filmowy.
Audio
  • Rozmowa z reżyserem filmu "Wiatr. Thriller dokumentalny" (Wybieram Dwójkę)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Film Michała Bielawskiego to pełna emocji opowieść o halnym – jednej z najbardziej nieprzewidywalnych sił w polskich górach. - Podhale i nieodłącznie związany z nim halny mają w sobie surowość życia, hardość charakteru, wybuchowość i zmienność nastrojów, niezłomność i siłę. Te cechy możemy także śmiało odnieść do ludzi, których życie nierozerwalnie splecione jest z górami i wszystkim, co się z nimi wiąże - powiedział reżyser.

Ile halnych udało się twórcom filmu zarejestrować? Co nastręczyło największych trudności? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy o filmie, który zostanie zaprezentowany na 59. Krakowskim Festiwalu Filmowym w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych oraz w konkursie polskim.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Michał Bielawski (reżyser filmu "Wiatr. Thriller dokumentalny")

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Warszawa. Miasto podzielone". Twórcy o swoim filmie

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 17:00
- Mojego filmu by nie było, gdyby nie ten amatorski, 8. milimetrowy obraz nakręcony w warszawskim getcie. Znalazłem go 15 lat temu i stał się on dla mnie rzeczą bezcenną, przewodnikiem po miejscu będącym sceną wielkiej tragedii - mówił w Dwójce Eric Bednarski, reżyser obrazu, który przed kilkoma dniami miał swoją premierę.
rozwiń zwiń