"Domy bezdomne". O fragmencie Śląska, który powoli przestaje istnieć

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 15:26
- Miałam poczucie, że to ostatni moment, żeby łapać te historie. Nawet w trakcie pisania były osoby, które odchodziły w wieku ponad 90 lat. Także to nie tylko domy, nie tylko architektura znika, ale także ludzie, którzy jeszcze pamiętają tamte czasy - mówiła w Dwójce o swojej książce Dorota Brauntsch.
Audio
  • Dorota Brauntsch o książce "Domy bezdomne" (Wybieram Dwójkę)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Pixabay

"Domy bezdomne" to opowieść o znikającej architekturze wiejskiej na ziemi pszczyńskiej. A konkretnie - o ceglanych domach. - Te stare domy, o których piszę dzielą się na dwa typy: okazałe budynki z połowy XIX w. i znacznie mniejsze, budowane już znaczne później, w dwudziestoleciu międzywojennym - tłumaczyła autorka.

Czy dom zbudowany z cegieł ma przewagę nad domem z betonu? Jaki osobisty wątek skłonił Dorotę Brauntsch do napisania książki? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Bartosz Panek

Gość: Dorota Brauntsch (autorka książki "Domy bezdomne")

Data emisji: 25.03.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Wybieram Dwójkę".

pg

Czytaj także

Władysław Dubaj: wiejskim teatrem zaraziła mnie ciotka

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 15:22
- Towarzystwo Kultury Teatralnej będzie w tym roku obchodzić 110. rocznicę działania. Jestem z nimi związany od pół wieku, a zaczęło się od spektaklu wesela, na który będąc chłopcem poszedłem z ciocią – mówił w Dwójce laureat 43. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga.
rozwiń zwiń