"Biesiada u hrabiny Kotłubaj". Gwiazdy na telewizyjnej scenie

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 17:45
W audycji porozmawiamy o spektaklu Teatru Telewizji w reżyserii Roberta Glińskiego. W obsadzie znaleźli się Barbara Krafftówna, Anna Polony, Bohdan Łazuka, Grzegorz Małecki i Piotr Adamczyk.
Przedstawienie Teatru TVP pt. Biesiada u Hrabiny Kotłubaj w reżyserii Roberta Glińskiego. Nz. aktorzy: Bohdan Łazuka (L), Barbara Krafftówna (P) i Anna Polony (C), Warszawa, 05.10.2017
Przedstawienie Teatru TVP pt. Biesiada u Hrabiny Kotłubaj w reżyserii Roberta Glińskiego. Nz. aktorzy: Bohdan Łazuka (L), Barbara Krafftówna (P) i Anna Polony (C), Warszawa, 05.10.2017Foto: PAP/Jan Bogacz TVP

Oparty na tekstach Witolda Gombrowicza spektakl "Biesiada u hrabiny Kotłubaj" będzie miał swoją premierę w najbliższy poniedziałek w programie pierwszym Telewizji Polskiej. Widzowie z Trójmiasta mają szansę obejrzeć to przedstawienie przedpremierowo – w czwartek w Gdyńskim Centrum Filmowym odbędzie się specjalny pokaz z udziałem twórców. Na naszej antenie relacja z dyskusji na temat polskości u Gombrowicza, która towarzyszyć będzie pokazowi.

Pozostałe tematy audycji:

- Dobiega końca pierwszy etap przesłuchań do I, CULTURE Orchestra. To jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się orkiestr młodzieżowych na świecie. Powołany przez Instytut Adama Mickiewicza w 2011 roku projekt jest szczególną okazją do spotkania młodych muzyków z Polski, Europy Wschodniej, Środkowej oraz Południowego Kaukazu: Ukrainy, Białorusi, Mołdawii, Węgier, Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji. Podczas prób, koncertów i tournée, młodzi muzycy zdobywają doświadczenie w budowaniu relacji, współpracy oraz tworzeniu społeczności opartej na wzajemnym zaufaniu. Powstaniu Orkiestry przyświecała idea solidarności oraz postulat budowania mostów ponad podziałami kulturowymi i politycznymi. Więcej w rozmowie o 16.30.

- Relacja Beaty Stylińskiej ze wznowienia opery Gioachina Rossiniego "Il Turco in Italia" w Warszawskiej Operze Kameralnej.

- Posłuchamy o komiksie "Wojna w eterze. Mówi Radio Wolna Europa" Mariusza Urbanka, Mateusza Palki i Pawła Janczarka.

- Porozmawiamy o konkursie na krótkometrażowe filmy dokumentalne "Odcienie wolności" organizowanym przez Discovery Polska oraz Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Inspiracją dla tematu jest przypadające na 2018 rok stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

***

Na "Wybieram Dwójkę" w piątek (12.01) w godz. 16.00-19.00 zaprasza Justyna Piernik.

mz/mg

Zobacz więcej na temat: spektakl Robert Gliński
Czytaj także

Jerzy Maksymiuk: dla Bernsteina każdy koncert był ważny

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 17:45
- Leonard Bernstein był tak samo dobrym kompozytorem jak dyrygentem. Daje się jednak zauważyć u niego wpływy muzyki Strawińskiego, Gershwina i Coplanda - podkreślił Maksymiuk, opowiadając o twórczości dyrygenta w związku z setną rocznicą jego urodzin.
rozwiń zwiń