X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Chopin.polskieradio.pl. Geniusz dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 17:10
– Staraliśmy się stworzyć ten serwis w taki sposób, by znaleźli tu coś dla siebie zarówno młodsi, jak i starsi odbiorcy, zarówno ci, którzy pasjonują się muzyką klasyczną, jak i ci, którzy nie do końca się w niej orientują – mówił Krzysztof Kossowski, zastępca dyrektora portalu Polskieradio.pl.
Audio
  • Wicedyrektor portalu Polskieradio.pl Krzysztof Kossowski o serwisie internetowym Cyfrowego Radia Chopin (Wybieram Dwójkę)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Łukasz Haponiuk/polskieradio.pl

radio chopin crop.jpg
"To historyczny moment". Inauguracja Polskiego Radia Chopin

Cyfrowe Radio Chopin nadaje od południa 11 listopada 2017 roku. Dostępne jest w cyfrowym nadawaniu naziemnym w technologii DAB+, w aplikacji Polskiego Radia na urządzenia mobilne oraz w Internecie na stronie chopin.polskieradio.pl. Pod tym adresem znaleźć można także rozbudowany serwis specjalny portalu polskieradio.pl poświęcony biografii i twórczości Fryderyka Chopina oraz rozmaitym kontekstom jego postaci. Można tam znaleźć nie tylko wywiady ze światowej sławy pianistami, nie tylko wypowiedzi znawców muzyki i historię warszawskich Konkursów Chopinowskich, lecz także artykuły poświęcone obecności polskiego kompozytora w popkulturze, anegdoty z jego życia i interaktywną mapę związanych z Chopinem miejsc w Polsce i Europie.

Internetowe atrakcje wychodzą poza samą stronę. Radio Chopin obecne jest także na Facebooku i to nie będzie koniec jego cyfrowej ekspansji. – Myślę, że w przyszłości rozwiniemy także inne kanały. Jako ciekawy kierunek jawi się np. Instagram – powiedział Krzysztof Kossowski.

chopin zaślepka 1200.jpg
"Minimum słów, maksimum muzyki". Radio Chopin wystartowało!

Gość Dwójki zabrał nas na wirtualną przechadzkę po stronie Radia Chopin, opowiadał o najbardziej unikatowych elementach serwisu, a także zdradził niektóre szczegóły wielomiesięcznej pracy nad tą witryną.

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość: Krzysztof Kossowski (zastępca dyrektora portalu Polskieradio.pl.)

Data emisji: 15.11.2017

Godzina emisji: 16.40

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polskie Radio Chopin będzie kontrapunktem dla Dwójki"

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2017 14:46
- To jest rodzinna sytuacja, bo na początku większość audycji będziemy zasysać z Programu II, ale Radio Chopin to twór, który będzie ewoluował nieustannie - mówił w Dwójce Marcin Gmys, dyrektor nowej cyfrowej anteny, która rozpocznie nadawanie 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Czabański o Polskim Radiu Chopin: wierzę, że będzie wywoływało ferment twórczy

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 11:00
- Powstanie Polskiego Radia Chopin, to dowód, że media publiczne wróciły do pełnienia misji i realizowania właściwych sobie zadań – mówił w "Sygnałach dnia" przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopin w radiu, czyli Radio Chopin

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2017 08:00
Dwie godziny rozmów muzycznych o Chopinie nie zawsze "na poważnie", o sposobach na ciekawe opowiadanie o jego muzyczne oraz wizji chopinowskiego radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio Chopin. "Dla wszystkich, którzy chcą słuchać polskiej muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 12:40
11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, rozpocznie nadawanie Polskie Radio Chopin. - To będzie radio z polską muzyką. Chopin jest bardzo silną marką, ale radio nadawać będzie też utwory innych polskich kompozytorów tworzących od średniowiecza do współczesności - opowiada Jacek Hawryluk, wicedyrektor radiowej Dwójki i współtwórca Radia Chopin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Święto Niepodległości ruszyło Polskie Radio Chopin

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 12:00
11 listopada, w samo południe, rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin - unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia. To kanał cyfrowy poświęcony naszemu najwybitniejszemu kompozytorowi i polskiej muzyce od średniowiecza po XXI wiek.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Szklener: Fryderyk Chopin to wspaniały symbol polskości

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 10:15
- Potrzeba słuchania muzyki Fryderyka Chopina jest w naszym kraju bardzo duża. To pokazuje, że muzyka klasyczna i kultura wysoka potrafią zainteresować wszystkich. Polskie Radio Chopin stanowi odpowiedź na tę potrzebę - powiedział Artur Szklenker, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twórcy Polskiego Radia Chopin: będziemy trzymać rękę na pulsie

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2017 16:30
11 listopada w południe rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin - unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszyło Polskie Radio Chopin. "Chopin zawsze był z Polskim Radiem"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 15:11
W południe rozpoczęło nadawanie Polskie Radio Chopin - to unikatowe, autorskie i misyjne przedsięwzięcie publicznego nadawcy. W Polskim Radiu 24 nasza reporterka Małgorzata Głogowska odwiedzała najważniejsze w Warszawie miejsca związane z Fryderykiem Chopinem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Pomianowska: bardzo dobrze, że powstało Polskie Radio Chopin

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2017 17:54
- Ja z Chopinem - czyli z jego muzyką - pracuję już od wielu lat, niemiłosiernie go przerabiając, ale też grając w oryginale i brakowało mi takiego miejsca, w którym byśmy się poświęcili głównie jego muzyce i temu wszystkiemu co wokół Chopina się ogniskuje - mówi w "Kulturalnej Jedynce" artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radio Chopin od kulis. O różnych twarzach Fryderyka

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 14:00
11 listopada rozpoczęło działalność Polskie Radio Chopin. Z tej okazji postanowiliśmy sprawdzić, czy muzyka klasyczna zawsze musi być poważna i czy najwybitniejszy polski kompozytor poradziłby sobie z "klejeniem bitów".  
rozwiń zwiń