X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Odszedł Andrzej Żuławski - olbrzym kinematografii

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 17:53
- Życie jest dla mnie o wiele bardziej interesujące niż robienie jakichkolwiek filmów. One są tylko filmami, a życie nie jest tylko życiem - tak mówił w lipcu 2015 roku w Dwójce Andrzej Żuławski. Dziś wspominają go przyjaciele.
Audio
  • Olbrzym kinematografii, pan hrabia polskiego kina, outsider, wielki reżyser - tak Andrzeja Żuławskiego wspominają jego bliscy współpracownicy (Wybieram Dwójkę)
  • O twórczości filmowej Andrzeja Żuławskiego opowiada Magdalena Sendecka (Wybieram Dwójkę)
Andrzej Żuławski, reżyser filmowy, pisarz, scenarzysta (1940-2016)
Andrzej Żuławski, reżyser filmowy, pisarz, scenarzysta (1940-2016)Foto: PAP/Rafał Guz

Piotr Kletowski, współautor wydanego przez "Krytykę Polityczną" wywiadu rzeki z artystą, wspomina Andrzeja Żuławskiego. - Byłem zafascynowany jego twórczością, odkąd pamiętam. To było kino, które do mnie przemawiało. Było niezwykłe. Za nim oczywiście stał człowiek, artysta. Jego kino było głębokie, ekspresyjne, pełne znaczeń, a przy tym bardzo atrakcyjne. Takim człowiekiem był też Andrzej Żuławski. To był olbrzym, który stąpał po świecie karłów - opowiada.

Zobacz także
andrzej żuławski pap 1200.jpg
Z Andrzejem Żuławskim rozmawia Jacek Wakar (wywiad z lipca 2015 roku)

Leszek Teleszyński, aktor, który zagrał w  "Diable" i Trzeciej części nocy", z pewnym sentymentem opowiada o współpracy z reżyserem. - Słyszę, że był kontrowersyjny. Nie wiem, na czym ta kontrowersja miała polegać. Czy na tym, że był fachowcem? Żuławski do każdego dnia pracy na planie był przygotowany perfekcyjnie.

O twórczości filmowej Andrzeja Żuławskiego opowiadała również Magdalena Sendecka z miesięcznika "Kino".

***

Prowadzi: Adam Suprynowicz

Goście: Piotr Kletowski (współautorwywiadu rzeki z Andrzejem Żuławskim), Leszek Teleszyński (aktor), Magdalena Sendecka (krytyk filmowa)

Data emisji: 17.02.2016

Godzina emisji: 16.14

Materiał wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę 

pj/jp