X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Historie upadku według Smarzowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 20:00
W poniedziałkowej audycji "Wybieram Dwójkę" zrecenzowaliśmy nowy film Wojciecha Smarzowskiego. Wspomnieliśmy także zmarłego 20 stycznia dyrygenta Claudia Abbado.
Audio
  • Magdalena Sendecka zaprasza na film Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem" (Wybieram Dwójkę)
  • Claudio Abbado - wspomnienie Róży Światczyńskiej (Wybieram Dwójkę)
  • Wystawa "Brasil: arte/música | Brazylia: sztuka/muzyka" w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie (Wybieram Dwójkę)
  • "Historia brzydoty" we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (Wybieram Dwójkę)
Arkadiusz Jakubik w filmie W. Smarzowskiego Pod mocnym aniołem
Arkadiusz Jakubik w filmie W. Smarzowskiego "Pod mocnym aniołem" Foto: materiały dystrybutora

Dyrektor BBC Proms Roger Wright powiedział, że śmierć Claudia Abbado to wielka wyrwa w muzycznym świecie. - To niepowetowana strata i bardzo smutny dzień dla świata muzycznego.- powiedziała Róża Światczyńska. - Claudio Abbado był nie tylko wspaniałym, wybitnym dyrygentem, lecz także jedną z najważniejszych postaci w wykonawstwie muzycznym drugiej połowy XX wieku. Wystarczy wspomnieć choćby zespoły, które powoływał i na których czele stał, instytucje muzyczne, którymi kierował. Jego kariera obejmowała ponad pięć dekad. Trudno uwierzyć w tę śmierć, bo dopiero świętowaliśmy 80. urodziny Claudia Abbado - dodała.

Najbliższą audycję "Duża czarna" Przemysław Psikuta poświęci postaci Claudio Abbado. Zapraszamy w sobotę 25 stycznia o godz. 14.00.

***

Ponadto w audycji "Wybieram Dwójkę" zapraszaliśmy na film Wojciecha Smarzowskiego "Pod Mocnym Aniołem", a także na wystawę "Brasil: arte/música | Brazylia: sztuka/muzyka", którą oglądać można w Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie. Ekspozycja koncentruje się na niebezpiecznych związkach między sztukami plastycznymi a muzyką. Pokaz składa się z dzieł wizualnych, w których pojawiają się wątki muzyczne. Opowiedzieliśmy także o "Historii brzydoty" we Wrocławskim Teatrze Pantomimy wyreżyserowanej przez Annę Piotrowską, oczywiście inspirującą się pracą Umberto Eco pod tym samym tytułem.

Audycję prowadziła Katarzyna Nowak.

20 stycznia (poniedziałek)

mm/asz/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smarzowski: w polskim piciu najgorsza jest agresja

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2014 12:00
- Ilość alkoholu w moich filmach zaczęła mi przeszkadzać, dlatego postanowiłem zrobić jeden konkretny film tylko i wyłącznie o piciu - mówił w Dwójce reżyser filmu "Pod Mocnym Aniołem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje wybitny włoski dyrygent Claudio Abbado

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 14:00
Claudio Abbado miał 80 lat. Występował na najważniejszych scenach świata. Debiutował w La Scali, prowadził Wiedeńskich Filharmoników, był głównym dyrygentem Londyńskiej Opery Symfonicznej i Filharmoników Berlińskich.
rozwiń zwiń