X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Polska 100 lat". Inicjatywa obywatelska w postaci książki

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 15:38
W audycji mówiliśmy o niezwykłej publikacji, której prezentacja odbyła się 12 października podczas IV Śląskich Targach Książki w Katowicach.
Audio
  • O bogato ilustrowanym albumie "Polska 100 lat" przygotowywanym w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości (Wolna sobota/Dwójka)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: materiały prom./Shutterstock

NIEPODLEGŁA 1200x660.jpg
Niepodlegla.polskieradio.pl - serwis specjalny Polskiego Radia

"Polska 100 lat" to album, na który składa się pięć rozdziałów zawierających eseje o historii, gospodarce, kulturze, społeczeństwie, nauce i technice niepodległej Polski autorstwa wybitnych znawców przedmiotu. Równolegle z tą publikacją zawierającą, obok esejów, ok. 700 archiwalnych fotografii, ukazał się tom "Polska - eseje o stuleciu" zawierający wyłącznie teksty. 

Powstaniu albumu patronowała Rada Programowa kierowana przez prof. Michała Kleibera, a w jej składzie znaleźli się m.in. prof. Krystyna Skarżyńska, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Adam Rotfeld, Wiesław Myśliwski, Henryk Samsonowicz i wydawca Bogdan Szymanik.

Z tego grona gośćmi audycji byli prof. Kleiber, prof. Bralczyk, prof. Rotfeld i Bogdan Szymanik. Ponadto w rozmowie brał udział Krzysztof Kłosiński - literaturoznawca i historyk literatury.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota

Prowadził: Jerzy Kisielewski

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 16.00

pg/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska Niepodległa w Polskim Radiu. "Aktualności i skarby z archiwum"

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2018 16:00
- Ta przestrzeń łączy zarówno to, co dzisiaj tworzymy w każdym z programów, jak i to, co znajdowało się w archiwum, a co wydobywamy na światło dzienne - podkreślała Małgorzata Zalewska, sekretarz Programu 2 Polskiego Radia, opowiadając o serwisie specjalnym Niepodlegla.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń