X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jest taki obraz 18 października godz. 14:45

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pexels.com/lic. CC0 License
O Audycji
Tytuł Jest taki obraz 2020/10/18 14:45
Opis

Paul Gauguin, Wizja po kazaniu lub Walka Jakuba z aniołem.- obraz znajduje się w National Gallery of Scotland w Edynburgu. Przedstawia metaforycznie religijność mieszkańców Bretanii II połowy XIX wieku. Bretonki stojące w tradycyjnych strojach, po kazaniu "widzą" sceną biblijną, opisaną w Księdze Rodzaju, (R 32, w.25-33).Artysta chciał podarować obraz proboszczowi kościoła w Nizon, jednak ten go nie przyjął. Gauguin, zafascynowany kulturą ludową Bretanii, poszukiwał duchowości oraz uciekał od agresywnej fali nowoczesności. Starał się oddawać idee, uczucia i stany duszy, a nie koncentrować się na pokazywaniu powierzchownej, widzialnej natury rzeczy. Obraz ten uważany jest za dowód odejścia malarza od impresjonizmu ku symbolizmowi.

Playlista
Tagi
Playlista