X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzeum Warszawy chce podnosić poziom

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 13:00
- Uważam, że muzeum nie zawsze musi zbliżać się atrakcyjnością do miejsc rozrywki, może sobie pozwolić na wysmakowaną, oszczędną, minimalistyczną ekspozycję - mówiła w "Poranku Dwójki" nowa dyrektor Muzeum Warszawy Karolina Ziębińska-Lewandowska.
Audio
  • Rozmowa o nowej koncepcji Muzeum Warszawy (Poranek Dwójki)
Stare Miasto w Warszawie
Stare Miasto w WarszawieFoto: Labutin.Art/Shutterstock

Wraz z rozpoczęciem tego roku stanowisko dyrektorki Muzeum Warszawy objęła Karolina Ziębińska-Lewandowska – historyczka sztuki, kuratorka, współzałożycielka Fundacji Archeologii Fotografii. Jej kandydatura oraz przedstawiona koncepcja programowa, zyskała najwyższą ocenę komisji konkursowej - czytamy w komunikacie Muzeum Historii Warszawy. 


Posłuchaj
11:34 Poranek Dwójki 21 styczeń 2021 09_34_11.mp3 Rozmowa o nowej koncepcji Muzeum Warszawy (Poranek Dwójki)

 

Nowa szefowa spędziła ostatnie lata za granicą i bardzo docenia zmiany, jakie w tym czasie zaszły w placówce. - Muzeum Warszawy przeszło nieprawdopodobną przemianę. Pamiętam je jeszcze w tej starej wersji z historyczną wystawą stałą, pokojami, w których na półkach zgromadzone były zbiory, gdzie przychodziłam na kwerendę do działu ikonografii, żeby patrzeć na różne fotografie Warszawy - wspominała. - Teraz mamy nowoczesne, wspaniałe muzeum, którego wystawa stała powinna przyciągać zagraniczne wycieczki, kuratorów. Na tyle jest oryginalna i odważna od strony muzealniczej.

Czytaj także:

Wobec obecnej wystawy stałej w Muzeum Warszawy stawiany jest zarzut, że trudno przez nią poznać historię miasta. - Będziemy próbowali to zmieniać, ale chcielibyśmy zrobić to w sposób miękki i poprzez działania wokół wystawy - podkreśliła Karolina Ziębińska-Lewandowska.

Zdaniem nowej dyrektor, wysoki poziom wystawy stałej nie wyklucza przyciągania publiczności. - Ta wystawa nie musi być łatwa w odbiorze, po to, żeby dużo ludzi przychodziło - oceniła. - Wydaje mi się, że trzeba wytłumaczyć gościom, dlaczego wystawa ma taki kształt. To ma swoje przyczyny. 

Źródło: Muzeum Warszawy/Kolekcje Muzeum Warszawy – zobacz Warszawę w tysiącach eksponatów

- Zadaniem muzeów jest także promowanie jakości wizualnej, dobrego smaku, podnoszenia kompetencji estetycznych i kulturowych. Ta nasza wystawa bardzo się do tego nadaje - stwierdziła gość Dwójki.

Pracownicy Muzeum Warszawy, choć nie wiedzą jeszcze kiedy zwiedzający powrócą do instytucji kultury, przygotowują się do opowiadania o ekspozycji stałej. Oprowadzać ma także zespół przewodników-wolontariuszy.

Koncepcja programowa Karoliny Ziębińskiej-Lewandowskiej zakłada również reagowanie na współczesne problemy miasta, partycypację i otwartość, a także stworzenie Centrum Fotografii prezentującego bogate zbiory fotograficzne Muzeum.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Karolina Ziębińska-Lewandowska (dyrektor Muzeum Warszawy)

Data emisji: 21.01.2021

Godzina emisji: 9.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzeum Woli na nowo

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2019 14:57
"Kwadrans bez muzyki" poświęciliśmy muzeum, które niedawno przeszło modernizację i zostało oficjalnie otwarte w weekend 7-8 grudnia br.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wycieczka po historii Bazaru Różyckiego

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2020 11:28
W audycji "Byle do 13" Gabriela Darmetko zabrała nas na radiową wycieczkę po północnej części Pragi. Na dłuższą chwilę zatrzymaliśmy się w Muzeum Warszawskiej Pragi, a dokładnie w jego części poświęconej legendarnemu Bazarowi Różyckiego.
rozwiń zwiń