X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Muzyka, która nie bierze jeńców. Startuje Radykalna Kultura Polska

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 13:10
Radykalne zakorzenienie w tradycji i radykalna otwartość na nowe wyzwania współczesnego, zglobalizowanego świata - takie hasła proponują słuchaczom organizatorzy nowego festiwalu.
Audio
  • Michał Brzozowy zaprasza na Festiwal Radykalna Kultura Polska (Poranek Dwójki)
Festiwal Radykalna Kultura
Festiwal Radykalna KulturaFoto: mat. prasowe

Pomysł stworzenia festiwalu powstał w wyniku obserwacji nowego zjawiska na polskiej scenie muzycznej, w której pomysłodawcy widzą fundament dla budowania nowoczesnej tożsamości: zakorzenionej i otwartej.

Radykalny, czyli w stronę korzeni

Jednym z ważnych czynników festiwalu jest aspekt społeczno-ideologiczny: - Żyjemy w czasach, w których często używa się słowa "radykalny", i to przez różne grupy. Słowo to może budzić niepokój. My chcemy "radykalność" odzyskać dla większej grupy ludzi niż tylko jacyś ekstremiści, i przypomnieć, że słowo "radykalny" pochodzi od łacińskiego radix, co oznacza korzeń. Uważamy, że droga do przodu to droga do wnętrza, do głębi - tłumaczył w audycji pomysłodawca i twórca festiwalu Michał Brzozowy, mówiąc, że jego głównym celem jest szukanie wspólnego języka w bardzo podzielonym współczesnym społeczeństwie polskim.

Radykalna Kultura Polska chce promować twórców łączących repertuar oraz techniki wykonawcze archaicznej wiejskiej muzyki tradycyjnej z praktykami kompozytorskimi i improwizacyjnymi (po)nowoczesnej awangardy – „poważnej”, jazzowej lub elektronicznej. - Chodzi raczej o pokazywanie, że np. repetytywność mazurków czy heterofoniczność to zjawiska bardzo żywe i uważane za awangardowe, o poszukiwanie własnej tożsamości.

Muzyka współczesna jest zdaniem Brzozowego zbyt zunifikowana, a znajomość korzeni - za mała., dlatego Radykalna Kultura Polska to nurt szukania wspólnego mianownika dla polskiej muzyki tradycyjnej i awangardowych twórców muzyki współczesnej, jazzowej, eksperymentalnej. - Może warto zrozumieć samych siebie - zachęcał do udziału w festiwalu Michał Brzozowy, przyznając, że jego ambicje i plany na przyszły rok są bardzo rozbudowane.


Laureaci 45. Nagrody im. Oskara Kolberga 2020. Laureaci 45. Nagrody im. Oskara Kolberga 2020.

Posłuchaj
06:25 [ PR2]PR2 (mp3) 19 wrzesień 2020 08_10_30 relacja z nagród oskara kolberga.mp3 Relacja z gali 45. odsłony Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" (Poranek Dwójki)

 W "Poranku Dwójki" słuchaliśmy także relacji z gali 45. odsłony Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej", zaproszenia do Wierchomli na Stryt Pasterski. O szczegółach opowiada Monika B. Florek ze Stowarzyszenia "Górale Karpat" i szczegółów na temat Międzynarodowych Warsztatów Pisania Ikon dla profesjonalnych artystów, w których brali w udział ikonopisarze z Ukrainy i różnych części Polski. Ikony, które powstały, są prezentowane na wystawie w Muzeum Nikifora w Krynicy Zdroju.

Posłuchaj
07:13 [ PR2]PR2 (mp3) 19 wrzesień 2020 08_37_32 stryt pasterski.mp3 Monika B. Florek ze Stowarzyszenia "Górale Karpat" zaprasza do Wierchomli na Stryt Pasterski (Poranek Dwójki)

***

Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Prowadził: Piotr Kędziorek

Gość: Michał Brzozowy (pomysłodawca Festiwalu Radykalna Kultura Polska), Monika B. Florek (Stowarzyszenie Górale Karpat)

Data emisji: 19.09.2020

Godzina emisji: 7.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak