X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Numinosum Festival, taneczne święto w wiejskiej enklawie

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2020 07:00
Festiwal odbywa się po raz siódmy. To cztery dni wypełnione koncertami, korowodami tanecznymi, warsztatami, sesjami muzycznymi i śpiewem. Klimat leśny wydarzenie zawdzięcza lokalizacji: zwykle odbywa się w sercu Puszczy Kampinowskiej, w tym roku - na Osiedlu Jazdów w centrum stolicy.
Audio
  • Wojciech Bedyński zaprasza na 7. Numinosum Festiwal (Poranek Dwójki)
  • Zaproszenie na 1. Dolnośląskie Spotkania z Tradycją (Poranek Dwójki)
  • Reportażystka Katarzyna Dędęk w gronie RCKL-owych felietonistów (Poranek Dwójki)
  • Relacja z wydarzenia Fanfara 2020 (Poranek Dwójki)
plakat festiwalowy
plakat festiwalowyFoto: materiały promocyjne

Numinosum Festival to spotkanie specjalnie dla wielbicieli tańców balfolkowych oraz muzyki tradycyjnej z Polski, Holandii, Czech i wielu innych krajów Europy. W tym roku w dniach 10-13 września ma miejsce w siedzibie organizatorów na Osiedlu Jazdów w Warszawie. Powstaje tam scena i zadaszony parkiet. Tegoroczny Numinosum Festival musi dotrzymać zaleceń reżimu sanitarnego, stąd półotwarta przestrzeń taneczna, baza noclegowa i gastronomiczna Warszawy, a także ułatwiona organizacja zaplecza sanitarnego na Jazdowie. - Będzie to wydarzenie małe, nieco skromniej i po części transmitowane w internecie - mówił pomysłodawca i twórca Numinosum Festival Wojciech Bedyński. W programie koncerty artystów: Airboxes, Wim Te Groen, Yanyk, Pokrzyk, Mr. Folxlide, Agregandado, Miód na Serce i Borsa z Węgier (online), a także warsztaty taneczne i instrumentalne


Poza tym w folkowym Poranku Dwójki słuchaliśmy relacji z tegorocznego Festiwalu Fanfara w Chłopkowie w województwie lubelskim, rozmowy z nową felietonistką Radiowego Centrum Kultury Ludowej - Katarzyną Dędek, a także zaproszenia do Nowogrodźca na 1. Dolnośląskie Spotkania z Tradycją.

- To pierwsza odsłona tego konkursu, ale tak naprawdę to kontynuacja przez ponad 20 lat prowadzonych na scenie Teatru Zdrojowego w Cieplicach Spotkań z Folklorem - tłumaczył w audycji Henryk Dumin, etnograf, animator kultury oraz organizator i pomysłodawca wydarzenia. - Wracamy do pomysłu, aby zapraszać ludzi, którzy zatrzymali w swojej pamięci najstarsze pieśni przeniesione przez pokolenia przesiedleńców. W wyniku wojny z różnych terenów na Dolny Śląsk przybyło 1,5 miliona ludzi. Przynieśli ze sobą skromny dobytek materialny, ale niezwykle bogaty zbiór tradycji, nadal kontynuowanych na tym terenie - mówił Henryk Dumin, zapraszając na wydarzenie poświęcone unikatowym wykonaniom ludowej muzyki dawnej, zabytków literatury oraz muzyki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Data emisji: 5.09.2020

Godzina emisji: 7.00

at