X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wojciech Chmielarz: marzyłem o napisaniu czegoś prostego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 13:00
- Po moich ostatnich książkach, które były ciężkie i skupione na psychologii postaci, marzyło mi się napisanie historii o facecie, który przyjeżdża do miasteczka, pokonuje wszystkich złych i potem z tego miasteczka wyjeżdża. Tylko wcześniej nie miałem czasu i weny, żeby nad tym usiąść - mówił Wojciech Chmielarz o swojej książce "Prosta sprawa", powstającej online w odcinkach.
Audio
  • Wojciech Chmielarz o książce "Prosta prawa" (Poranek Dwójki)
Wojciech Chmielarz
Wojciech ChmielarzFoto: Polskie Radio

W tych niezwykłych czasach każdy z nas próbuje oderwać myśli od pandemii. W wyjątkowy sposób robi to Wojciech Chmielarz. Pisarz postanowił bowiem zorganizować pewien eksperyment, tworząc w swoich mediach społecznościowych, niemal na oczach widzów, powieść w odcinkach. - Taka forma powieści już prawie nie istnieje, dopiero teraz, z powodu tych niecodziennych okoliczności, to się zmienia. Początkowo w głowie miałem tylko jedną początkową scenę, pojawiającą się w drugim odcinku i z tym siadłem do pisania. To ogromna przyjemność móc napisać coś prostego - wyznał.

- To opowieść o bezimiennym bohaterze, który pewnego dnia przyjeżdża odwiedzić swojego przyjaciela w Jeleniej Górze. Jednak jego mieszkanie okazuje się puste, wygląda, jakby przeszedł po nim huragan, a przyjaciel wraz ze swoją córką zniknął. Tymczasem w mieszkaniu pojawiają się groźni gangsterzy. Od tego się zaczyna. Zgodnie z zasadą Hitchcocka zaczynamy od trzęsienia ziemi, a potem napięcie wzrasta - opowiadał gość "Poranka Dwójki".

Pisarz powstające rozdziały publikuje codzienne w sieci, a czytelnicy na bieżąco komentują, dzielą się uwagami dotyczącymi konstrukcji, a pisarz na te komentarze odpowiada, wyjaśniając czy nawet czasem tłumacząc się z podjętych kroków na poziomie fabuły. - Czytelnicy są w pewnym sensie współtwórcami tej opowieści. Pojawiło się kilka sugestii, które mi do fabuły pasowały i dodały bardzo miłe smaczki. Poukładały mi w głowie fabułę i kwestie, na które nie znałem jeszcze odpowiedzi - zdradził Wojciech Chmielarz.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Wojciech Chmielarz (pisarz)

Data emisji: 7.04.2020

Godzina emisji: 8.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak