X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Marzenie jak realizacja projektu". Miłka Raulin i Korona Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 09:00
- Taki projekt musi mieć początek, koniec, musi mieć tzw. punkty przesiadkowe, w których musimy sprawdzać, jak nam idzie ta realizacja marzeń - opowiadała w Dwójce Miłka Raulin, miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, autorka książki "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi" i "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest".
Audio
  • Rozmowa z Miłką Raulin, miłośniczką wspinaczki wysokogórskiej (Poranek Dwójki)
Okładka książki
Okładka książkiFoto: Mat. prasowe

Jak wspominała Miłka Raulin, jej przygoda z górami zaczęła się od Śnieżki ("miałam jedenaście lat, wydawało mi się, że jest to strasznie duża góra…"). Pierwszą "poważną górą" był jeden ze szczytów w Peru. - Zrozumiałam, że góry wysokie to naprawdę miejsce, w którym jest mi szalenie dobrze - mówiła.

Płynęły kolejne lata. W 2011 roku po zdobyciu Mont Blanc powstał projekt "Siła marzeń - Korona Ziemi", który Miłka (będąc jednocześnie mamą na pełen etat i dysponując zaledwie 26 dniami urlopu rocznie) realizowała konsekwentnie przez siedem lat. Jego zwieńczeniem był Mont Everest, a w ślad za nim książka "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Everest".

- Jest to ogrom pracy. Ten cały wysiłek przed wyprawą to bardzo męcząca sprawa - podkreślała Miłka Raulin. Zwracała również uwagę na finansowy aspekt himalaistycznych wspinaczek. - Na Everest może wejść każdy, kto się do tego odpowiednio przygotuje. Osobom, które posiadają bardziej zasobny portfel, będzie zdecydowanie łatwiej - mówiła, zdradzając, jaki to koszt i dlaczego nie warto wybierać "tańszych agencji".

Więcej o "wysokogórskim romansie" naszego gościa, o wytrwałości, rachunku, jaki trzeba zapłacić, podejmując każde wyzwanie, i o książce "Siła marzeń, czyli jak zdobyłam Koronę Ziemi" - w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Miłka Raulin (miłośniczka wspinaczki wysokogórskiej, autorka projektu "Siła Marzeń - Korona Ziemi")

Data emisji: 26.03.2020

Godzina emisji: 8.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

40 lat temu Cichy i Wielicki jako pierwsi zdobyli zimą Mount Everest. "Halo Andrzej, wiesz gdzie jesteśmy?"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2020 10:00
17 lutego 1980 roku, Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki jako pierwsi alpiniści w historii zdobyli zimą najwyższą górę świata - Mount Everest (8848 m). 20-osobową, narodową wyprawą kierował prekursor zimowego himalaizmu Andrzej Zawada. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Everest 1980: polscy himalaiści zdobyli zimą najwyższy szczyt Ziemi. "Gdyby to nie był Everest, to byśmy nie weszli"

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2020 15:09
Rozpoczynają się obchody 40. rocznicy zimowego wejścia na Everest (8848 m). Na sukces pracowało dwudziestu uczestników wyprawy, jako pierwsi na świecie 17 lutego 1980 roku na Evereście stanęli Leszek Cichy i Krzysztof Wielicki. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Himalaista: wspinacze inaczej podchodzą do ryzyka

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2020 19:15
- Góry to kwestia motywacji. Mnie ciągną rzeczy niecodzienne - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Obrycki, himalaista.
rozwiń zwiń