X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Limon: teatr nie może być pomnikiem historii

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 09:06
- Wiele teatrów rzymskich i greckich pełni funkcję muzeum. W Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku chcieliśmy stworzyć żywą instytucję artystyczną i edukacyjną - mówił w Programie 2 Polskiego Radia dyrektor tej instytucji i tegoroczny laureat nagrody im. Aleksandra Gieysztora.
Audio
  • Rozmowa z prof. Jerzym Limonem, laureatem Nagrody im. A. Gieysztora (Poranek Dwójki)
Prof. Jerzy Limon
Prof. Jerzy LimonFoto: Wojciech Dorosz/PR

Nagroda im. Aleksandra Gieysztora przyznawana jest za wybitne osiągnięcia, mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego. W tym roku tę nagrodę otrzymał Jerzy Limon - inicjator i dyrektor Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, autor publikacji teatrologicznych.

Nagroda została przyznana za dzieło życia profesora, czyli stworzenie i działalność Teatru Szekspirowskiego. - Dwa lata temu zostaliśmy uznani za jeden z pięciu najlepszych festiwali w Europie, co było wielkim wyróżnieniem. Zaistnieliśmy na mapie wydarzeń teatralnych i szekspirowskich na świecie, piszą do nas z całego świata z ofertami występów w naszym teatrze. Organizujemy konferencje naukowe, wydajemy książki, robimy różne rzeczy związane z kulturą i edukacją teatralną - mówił Jerzy Limon.

Jak jednak podkreślił dyrektor, jeszcze nie jest to szczyt możliwości tej instytucji. - Takim marzeniem jest stworzenie centrum działań artystycznych i edukacyjnych o znaczeniu międzynarodowym. To nam się częściowo udaje, ale nigdy dosyć. Chciałoby się jeszcze więcej i jeszcze ciekawiej - opowiadał.

***

Rozmawiała: Monika Pilch

Data emisji: 26.02.2020

Godzina emisji: 7:30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

am


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Socjotechnika w świecie Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2016 13:31
W ramach obchodów Roku Szekspirowskiego zapraszamy do wysłuchania kolejnej audycji z cyklu poświęconego dramaturgowi wszech czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

400. rocznica śmierci Szekspira nad Bałtykiem

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 15:00
W "Wybieram Dwójkę" rozmawialiśmy m.in. o wydarzeniach przygotowanych w Gdańsku cztery wieki po śmierci wielkiego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wieczór Trzech Króli". Sztuka Szekspira o zagadkowym tytule

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2017 13:46
W fabule sztuki, napisanej przez Williama Szekspira w 1600 roku, nie ma żadnego nawiązania do Święta Trzech Króli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Za nami wielkie święto fanów twórczości szekspirowskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 18:52
- Do niektórych przedstawień reżyserzy starają się przemycić nawiązania do współczesności. Tego do niedawna nie można było znaleźć w szekspirowskich interpretacjach. Przypomina mi to czasy, kiedy każda aluzja polityczna była witana przez publiczność gromkimi brawami - mówi prof. Jerzy Limon, dyrektor Festiwalu Szekspirowskiego.
rozwiń zwiń