X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stryjeńska. Let's dance, Zofia". Dorota Landowska: to dla mnie przygoda życia

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 10:39
- Z Zofią nie było tak, że od razu ją pokochałam. Ona przychodziła do mnie dwa razy. Raz nie wyszło, a potem zadzwoniła do mnie Ania Duda, która napisała dramat o Zofii Stryjeńskiej i powiedziała, że jest pomysł na spektakl. Od tego czasu do premiery minęły dwa lata - mówiła aktorka o monodramie "Stryjeńska. Let's dance, Zofia".
Audio
  • Aktorka Dorota Landowska o spektaklach "Stryjeńska. Let's dance, Zofia" i "Wielce Szanowna Pani" (Poranek Dwójki)

Dorota Landowska w Zofię Stryjeńską nie tylko wciela się na scenie, ale - jak sama podkreśla - pokochała ją. - Za ogień, za bezkompromisowość, za to, że dowiaduję się od niej, co to znaczy być artystą w świecie, w którym trudno jest robić rzeczy wypływające z serca, w których odkrywa się siebie. To nie zawsze się wszystkim podoba, to nie jest kultura masowa. W ten sposób powstał ten spektakl, stworzony przez artystów międzynarodowych. Część z nas w ogóle nie wiedziała, kim jest Zofia Stryjeńska, w związku z czym było to też ciekawe odkrywanie na nowo tego świata - tłumaczyła aktorka.

19 stycznia monodram "Stryjeńska. Let's dance, Zofia" będzie można obejrzeć w Instytucie Teatralnym w Warszawie. W audycji Dorota Landowska opowiadała również o kolejnym przedsięwzięciu poświęconym silnej kobiecej osobowości - spektaklu "Wielce Szanowna Pani" o Halinie Mikołajskiej, który przygotowuje Teatr Polski w Bydgoszczy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Dorota Landowska (aktorka)

Data emisji: 14.01.2020

Godzina emisji: 9.30 

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Staramy się, by Duśka była cały czas obecna"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 10:46
- To, jak Duśka żyła, w jaki sposób myślała, pomagała ludziom, to wszystko staramy się kontynuować i chyba z powodzeniem - podkreślała Dorota Landowska, opowiadając o działalności Fundacji im. Darii Trafankowskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Landowska: jest wiele osób, które potrzebują pomocy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 10:00
- Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że zasięg naszego koncertu będzie tak ogromny - podkreślała Dorota Landowska, która jako prezes Fundacji im. Darii Trafankowskiej zapraszała w Dwójce na specjalny koncert charytatywny na rzecz podopiecznych fundacji.
rozwiń zwiń