X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wystawa "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989"

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2019 08:30
- To był okres, kiedy architektura była ściśle związana z przemianami politycznymi. Można to powiedzieć o każdej epoce, ale w drugiej połowie XX wieku widać to szczególnie dobrze. I to jest wspólne dla tych czterech krajów - mówiła w Dwójce Anna Cymer, kuratorka wystawy, przedstawiającej przemiany w architekturze w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech.
Audio
  • Anna Cymer o wystawie "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989" (Poranek Dwójki)

Ekspozycja "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989" ukazuje przemiany architektury w Polsce, Czechach, na Słowacji i Węgrzech. Skupia się przede wszystkim na analogiach w przeszłości tych państw. Pokazuje również współczesny stan cennych budynków i ich status prawny, rodząc dyskusję na temat bliskiej przyszłości - krytycznie zagrożonego dziedzictwa kulturowego późnego modernizmu. - To nie jest wystawa o historii architektury, tylko o tym, jak to dziedzictwo funkcjonuje w dzisiejszych czasach - podkreślała Anna Cymer.

Jak dziś powinniśmy podchodzić do architektury z lat 1945-1989? Czy możemy oceniać ją z perspektywy politycznej tamtych czasów? O tym w nagraniu audycji.

Wystawę można oglądać w Warszawskim Pawilonie Architektury Zodiak do 23 lutego 2020 roku.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Tomasz Obertyn

Gość: Anna Cymer (kuratorka wystawy "Iconic Ruins? Architektura krajów wyszehradzkich lat 1945-1989")

Data emisji: 13.12.2019

Godzina emisji: 8.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beksiński od fotografii do rzeczywistości wirtualnej

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 08:00
Gościem audycji była Ewa Barycka, kuratorka wystawy prac Zdzisława Beksińskiego przygotowanej w warszawskim Centrum Praskim Koneser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Krakowa do Katowic. Pięć spojrzeń na polską architekturę

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2019 10:00
- W ramach tego projektu będziemy się zastanawiać, co to znaczy "polska architektura" i czy jest coś takiego, jak styl narodowy - o cyklu wydarzeń zatytułowanych "Tożsamość. 100 lat polskiej architektury" mówiła w Dwójce Katarzyna Domagalska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tożsamość. 100 lat polskiej architektury

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 18:17
Tożsamość. 100 lat polskiej architektury to pięć wystaw w pięciu miastach Polski, z których każda przygląda się innemu fenomenowi architektonicznemu po 1918 roku. Opowiadamy o budynkach i przestrzeniach oraz twórcach, którzy wpłynęli na kształt przestrzeni miejskich po odzyskaniu niepodległości. Zadajemy przy tym pytania o społeczną tożsamość i zmianę, ale także o rolę architektów i urbanistów w naszym codziennym życiu. W jaki sposób ich działalność przyczynia się do budowy polskiego krajobrazu kulturowego oraz tożsamości miejsc, które zamieszkujemy?
rozwiń zwiń