X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Amazing Grace: Aretha Franklin". Wielki powrót królowej soulu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 11:00
- Była już wielką gwiazdą, miała 30 lat, gdy ktoś wpadł na pomysł, by nagrała w kościele płytę - opowiadał w Dwójce Jerzy Szczerbakow o genezie dokumentu "Amazing Grace: Aretha Franklin"​ w reż. Sidneya Pollacka i Alana Elliotta.
Audio
  • Rozmowa o dokumencie "Amazing Grace: Aretha Franklin" (Poranek Dwójki)

Jak podkreślali goście "Poranka Dwójki", ów koncert Arethy Franklin - w 1972 roku w kalifornijskim kościele ks. Jamesa Clevelanda - był swoistym powrotem do jej początków. - Pochodziła z rodziny szanowanego pastora i śpiewaczki gospel. Całe dzieciństwo Aretha spędziła w kościołach baptystycznych przy śpiewaniu gospel - mówił Jerzy Szczerbakow. 

Również sam dokument z zapisem tego występu - Amazing Grace: Aretha Franklin - jest szczególnym powrotem. - Został on nakręcony w 1972 roku przez Sidneya Pollacka. Przez problemy z montażem wielogodzinny materiał przeleżał czterdzieści kilka lat. Dopiero w 2007 roku producent Alan Elliott drugi raz zajął się tą sprawą i dzięki nowoczesnym technologiom to się udało - opowiadała Agnieszka Holwek.

Więcej o królowej soulu i dokumencie na jej temat - w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Agnieszka Holwek i Jerzy Szczerbakow (z Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJAZZ)

Data emisji: 19.11.2019

Godzina emisji: 8.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Poezja i demony. Piotr Witkowski o raperze Chadzie

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2019 11:52
- To nie jest film o szarej polskiej rzeczywistość i blokach – podkreślał Piotr Witkowski, odtwórca głównej roli w filmie Michała Węgrzyna "Proceder" opowiadającym o raperze Tomaszu Chadzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: na koncercie premierowym zagrają sami Karpiele!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 06:00
- Słuchając swoich starych nagrań, kiedyś słyszałem wiele niedociągnięć. Po upływie czasu uważam, że graliśmy na bardzo wysokim poziomie - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka na temat  nagrań, które weszły w skład najnowszej płyty z serii "Muzyka Źródeł".
rozwiń zwiń