X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wokół książki Karskiego "Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-45"

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2019 09:00
O książce Jana Karskiego opowiadała w "Poranku Dwójki" Ewa Junczyk-Ziomecka, prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego. 
Audio
  • Rozmowa o książce Jana Karskiego "Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-45" (Poranek Dwójki)

Jubileuszowe wydanie opus magnum Jana Karskiego „Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945. Od Wersalu do Jałty” (Wydawnictwo Poznańskie) przygotowane zostało w stulecie polsko-amerykańskich stosunków dyplomatycznych. 

„Wielkie mocarstwa wobec Polski 1919-1945.” to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych książek poświęcona najnowszej historii Polski. Jan Karski, były emisariusz Polskiego Państwa podziemnego, na czynniki pierwsze rozebrał przyczyny klęski polskiej dyplomacji i państwa polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym. Zrobił to w typowy dla siebie sposób – przyjmując punkt widzenia państw sąsiednich oraz mocarstw decydujących o historii Polski. Dotarł do tysięcy dokumentów, wspomnień i dzienników, z których nakreślił obraz Polski jako przedmiotu, a nie podmiotu polityki międzynarodowej.

Polski historyk emigracyjny, dziennikarz Radia Wolna Europa, Andrzej Pomian, recenzując w latach 80. książkę Karskiego napisał: „Książka prof. Karskiego jest potężnym zastrzykiem trzeźwości, niezbędnym vademecum dla polskich polityków. Gdyby leżało to w mojej mocy, uczyniłbym z niej dla nich lekturę obowiązkową.”

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Ewa Junczyk-Ziomecka (prezes Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego)

Data emisji: 7.11.2019

Godzina emisji: 8.30

Zobacz więcej na temat: Jan Karski Paweł Siwek
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak