X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Anty - Gone TRYPTYK". Hybryda z metalu, opery i rytmu

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2018 09:00
- Pracując nad tym spektaklem dokonałem odkrycia, że język starogrecki potrafi precyzyjnie poprzez rytm opisać ludzkie emocje - o swoim nowym widowisku opowiadał w Dwójce Grzegorz Bral, reżyser przedstawienia, a także twórca i dyrektor wrocławskiego Teatru Pieśń Kozła.
Audio
  • Grzegorz Bral o spektaklu "Anty - Gone TRYPTYK" (Poranek Dwójki)

Gość "Poranka Dwójki" podkreślił, że pomysł zrealizowania dramatu Sofoklesa nosił w sobie przez ponad dwadzieścia lat. - Na początku chciałem to zrobić jako spektakl taneczny, ze śpiewakami operowymi, ale potem okazało się, że to będzie tylko w drugim akcie. Pierwszy postanowiłem zrealizować w stylu heavy metalowo rockowym. Punktem odniesienia było dawne brzmienie Led Zeppelin.

Ważnym tropem przy opracowywaniu "Antygony" okazał się rytm języka starogreckiego. Grzegorz Bral poprosił muzyka zespołu Osjan Radka Nowakowskiego o stworzenie utworów zainspirowanych pulsem tekstu antycznego dramatu. - Przysłuchując się temu zrozumiałem, że starożytna greka rytmiką poezji potrafi opisać przeznaczenie swoich bohaterów, że inny rytm ma uczucie gniewu, a inny pożądanie.

Premierę spektaklu "Anty - Gone TRYPTYK" zaplanowano na 22 listopada. Grzegorz Bral wyjaśnił w audycji swoją interpretację tytułu, ale mówił też o różnicy między widzem starożytnym i współczesnym.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Grzegorz Bral (reżyser, twórca Teatru Pieśń Kozła)

Data emisji: 12.11.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dorota Buchwald: Instytut Teatralny to wiatrołap artefaktów

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 11:00
- Świadectwa teatralne szybko zanikają, dlatego trzeba je zbierać natychmiast i szeroko, żeby stworzyć jak najpełniejsze źródła wiedzy o teatrze - mówiła w Dwójce dyrektora instytucji, która świętuje 15-lecie istnienia.
rozwiń zwiń