X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pieśni religii Podlasia. Karolina Cicha o nowej płycie

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 12:00
- Usłyszymy tu języki sakralne: hebrajski, łacinę, arabski też, bo nasze pieśni związane będą z religiami Księgi, które na Podlasiu są obecne - opowiadała Karolina Cicha o płycie "Jeden / Wiele”, którą przygotowuje wraz z aktorką i wokalistką Elżbietą Rojek.
Audio
  • Karolina Cicha o nowej płycie "Jeden / Wiele" (Poranek Dwójki)
Karolina Cicha
Karolina CichaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Na nowym albumie mają się znaleźć pieśni chwalebne pochodzące z różnych tradycji religijnych. Obok katolickich skarbów muzyki sakralnej, takich jak "Kiedy ranne wstają zorze" z XVIII wieku, będzie można usłyszeć staroobrzędową pieśń Irmologiona Supraskiego z XVI wieku, prawosławną pieśń z Liturgii świętego Bazylego, suficki poemat Rumiego z XIII wieku czy hebrajską pieśń mistyka Elazara Azikri z XVI wieku.

- Będą to pieśni najradośniejsze, najbardziej wzniosłe, w których jest obecny mistyczny element zjednoczenia z Bogiem - tłumaczyła Karolina Cicha.

Czy autorki płyty weryfikowały swoje interpretacje ze społecznościami wyznaniowymi Podlasia? W jakim sensie pieśni te "spotykają się w jakimś jednym miejscu"? Jak zaznaczała w audycji Karolina Cicha, wciąż trwa zbiórka pieniędzy na wydanie płyty "Jeden/Wiele”. Szczegóły w nagraniu rozmowy.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Karolina Cicha (piosenkarka, kompozytorka i multiinstrumentalistka)

Data emisji: 25.08.2018

Godzina emisji: 9.20

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Historia i tradycja. Pieśń ludowa jako refleks heroicznej przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 16:39
- Pieśń ludowa jest uniwersalnym medium obrazującym świat w sposób poetycki. Nie rejestruje ona wydarzeń z historii w sposób bezpośredni, ale kluczowe fakty znajdują w niej odzwierciedlenie – mówił w Dwójce prof. Piotr Dahlig.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Festiwal w Żywcu. Nowe pokolenie rozmiłowane w tradycji

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 17:01
- Zainteresowanie muzyką tradycyjną nie słabnie, ale świat bardzo szybko się zmienia. Stoimy przed zadaniem docierania do źródeł i wielu wykonawców jest mu w stanie sprostać - mówił w Dwójce Zbigniew Wałach, jeden z jurorów Festiwalu Folkloru Górali Polskich w Żywcu.
rozwiń zwiń