X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Twórcy filmu "Uratowane z potopu": górę wziął nasz romantyzm

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 12:00
- Zaczęliśmy produkcję filmu nie mając zagwarantowanych absolutnie żadnych funduszy. Przez pierwsze 4 lata finansowaliśmy ten film z własnej kieszeni, dopiero potem związaliśmy się z producentem - mówili w Dwójce Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik.
Audio
  • Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik o filmie dokumentalnym "Uratowane z potopu" (Poranek Dwójki)

Wisła1200.jpg
Klatka schodowa i inne skarby znalezione w Wiśle

W czwartek (26.04) na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera filmu dokumentalnego "Uratowane z potopu". To historia ludzi, którzy po 350 latach od historycznych zdarzeń podjęli próbę odnalezienia choćby części zrabowanego przez Szwedów narodowego dziedzictwa.

Proces powstawania filmu trwał 10 lat (!), a wszystko rozpoczęło się od interdyscyplinarnych badań dna Wisły. - Przystąpiliśmy do echo sondaży i poszukiwań przy pomocy wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego miejsc, które potencjalnie będą interesujące, czyli miejsc, w których dno będzie wykazywało jakieś zaburzenia, niestandardowe kształty, głębokości - tłumaczyli goście Dwójki.

Po jakim czasie poszukiwań ich autorom udało się natrafić na właściwy trop? Co udało się wydobyć z dna Wisły? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Marcin Jamkowski i Konstanty Kulik (twórcy filmu dokumentalnego "Uratowane z potopu")

Data emisji: 26.04.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Ikona". Opowieść o pracy psychiatry na Syberii

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 10:30
- Szukaliśmy do filmu młodego lekarza idealisty, którego sytuacja jest trudna, bo jego pacjenci są nieuleczalni, ale ostatecznie bohaterem został profesor z 45-letnim stażem - o dokumencie uhonorowanym nagrodą Prix Italia opowiadał w Dwójce reżyser Wojciech Kasperski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz z Bałut: to nie miejsce dla białych kołnierzyków

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 17:00
- Bałuty to miejsce brutalne, ale na swój sposób piękne. Chociaż wywodzą się stąd i Marcin Gortat, i Jerzy Janowicz, zła sława wciąż tej dzielnicy towarzyszy. Ale ja chciałbym, by pozostała sobą - mówił w Dwójce twórca eksperymentalnego filmu.
rozwiń zwiń