X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nidzworski: szukam swojego koloru muzyki

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 10:00
- Już w liceum wpadłem na pomysł powołania zespołu, który będzie mi najlepiej brzmiał. Większość instrumentów wchodzących w jego skład, to instrumenty dęte, mające razem swój niezwykły i niepowtarzalny koloryt - mówił w Dwójce ceniony saksofonista i kompozytor.
Audio
  • Nidzworski: szukam swojego koloru muzyki (Poranek Dwójki)

W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o najnowszej płycie Szymona Nidzworskiego zatytułowanej "Behind Your Eyelids". Album skomponowany przez saksofonistę to muzyka zaaranżowana na wyjątkowy, jedenastoosobowy skład instrumentalny.

Mieszanka brzmień tych instrumentów w połączeniu z tekstami - napisanymi specjalnie do muzyki Nidzworskiego, czytanymi przez wybitnego aktora Andrzeja Seweryna - tworzą nowatorskie brzmienie na przecięciu muzyki filmowej, klasycznej i etnicznej. - Tekst powstawał do muzyki. Słowo czytane nie zajmuje nadrzędnej pozycji, ale dopełnia warstwę muzyczną - mówił w audycji Krzysztof Bober, wydawca albumu i i współautor jednego z tekstów.

Na czym polega wyjątkowość autorskiego przedsięwzięcia artysty znanego z wielokrotnie wyróżnianego "Magnolia Acoustic Quartet"? Do kogo adresowany jest jego najnowszy album? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Goście: Szymon Nidzworski (kompozytor) i Krzysztof Bober (wydawca albumu, Fundacja Plateaux)

Data emisji: 8.12.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Noc w wielkim mieście". Przedwojenny jazz na nowo zagrany

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2017 10:00
- Przez chwilę był pomysł, by spisać aranże takich wybitnych kompozytorów jak Henryk Gold czy Henryk Wars. Okazało się jednak, że jest to tak plastyczny materiał, że trzeba go zrobić na nowo – opowiadał Jan Emil Młynarski o nowej płycie formacji Jazz Band Młynarski Masecki "Noc w wielkim mieście".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Tango" w operze. "Mrożek jest bardzo muzyczny"

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 11:00
- Jeżeli mamy tak wybitną sztukę, graną na całym świecie, to trzeba ją wzmacniać jeszcze przez takie pomysły jak opera - mówił Maciej Wojtyszko, reżyser operowej adaptacji najsłynniejszego dramatu Sławomira Mrożka. Światowa prapremiera spektaklu odbędzie się 8 grudnia w Warszawskiej Operze Kameralnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Muzyka duszy". Etiopski jazz z epoki wolności

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2017 16:20
- Jazz wylewający się z klubów nocnych, mężczyźni ubrani w dzwony, kobiety noszące miniówki i wszędzie dostępna prasa zagraniczna – to oblicze Addis Abeby, stolicy Etiopii, które w latach 60. niczym nie różniło się od świata zachodniego - powiedział Maciek Bochniak.
rozwiń zwiń