"Orfeusz i Eurydyka" Trelińskiego na żywo z Wrocławia

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2017 16:34
Zapraszamy na transmisję arcydzieła Christopha Willibalda Glucka z Opery Wrocławskiej w reżyserii mistrza filmowego prowadzenia akcji.
plakat zapowiadający operę Orfeusz i Eurydyka w Operze Wrocławskiej
plakat zapowiadający operę "Orfeusz i Eurydyka" w Operze WrocławskiejFoto: materiały promocyjne

Mariusz Treliński1200.jpg
"Każdy z nas może być Orfeuszem i Eurydyką"

Ukąszenie żmii sprowadza na Eurydykę śmierć. Jej ukochany Orfeusz, muzyk i poeta, idzie po nią aż do piekieł. Czy jest w stanie wyratować ukochaną z zaborczych ramion ciemności? W greckim micie Hades zezwala na powrót Eurydyki na ziemię, stawia jednak warunki. Czy Orfeusz im sprosta? Christoph Willibald Gluck stworzył Orfeusza jako wzór nowej opery w XVIII wieku. Dzieło po dziś dzień zachwyca wspaniałą instrumentacją, dlatego prezentujemy je w wykonaniu muzyków grających na instrumentach historycznych. Rzeczywistość sceniczną "czaruje" Mariusz Treliński - mistrz filmowego prowadzenia akcji. W klasycznym dramacie znajduje lustro, w którym odbija się współczesność.

Program:

Christoph Willibald Gluck Orfeusz i Eurydyka

w reżyserii Mariusza Trelińskiego

Orfeusz - Michał Partyka, Eurydyka - Bożena Bujnicka, Amor - Maria Rozynek-Banaszak, Chór Opery Wrocławskiej, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Jarosław Thiel dyrygent, kierownictwo muzyczne

***

Na audycję "Wieczór operowy" w sobotę (16.12) w godz. 19.00-23.00 zaprasza Andrzej Sułek.

mat. pras./bch/mc

Czytaj także

Słoń, kangury, ptaki i lew w Operze Wrocławskiej!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 23:00
W cyklu "Przed premierą" rozmawialiśmy o balecie "Karnawał zwierząt" Camille'a Saint-Saensa, utworze określonym przez samego kompozytora jako fantazja zoologiczna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Fidelio" wraca do Wrocławia po 40 latach przerwy

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 15:00
Zapraszamy do wysłuchania reportażu z prób do spektaklu w Operze Wrocławskiej, gdzie zostanie wystawiona debiutancka opera Ludwiga van Beethovena.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co nam dziś mówią "Krakowiacy i górale"

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2017 13:46
W cyklu "Przed premierą" rozmawialiśmy o nowej wersji dzieła Wojciecha Bogusławskiego i Jana Stefaniego przygotowanego dla Opery Wrocławskiej.
rozwiń zwiń