X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Sztokholmski testament Tarkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2016 15:00
- Myślę, że Andriej Tarkowski od razu zorientował, że nie ma do czynienia z profesjonalnymi dziennikarzami, co widać było po kłopotach, jakie mieliśmy z uruchomieniem magnetofonu – powiedzieli Jerzy Illg i Leonard Neuger.
Audio
  • Jerzy Illg i Leonard Neuger opowiadają o spotkaniu z Andriejem Tarkowskim (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Andriej Tarkowski znany jest z takich filmów jak Nostalgia, Zwierciadło i Ofiarowanie (zdjęcie ilustracyjne)
Andriej Tarkowski znany jest z takich filmów jak "Nostalgia", "Zwierciadło" i "Ofiarowanie" (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Festival de Cine Africano de Córdoba/Wikimedia/CC BY-SA 2.0

Goście Dwójki, którzy są autorami wywiadu rzeki "Zwierciadło. Andriej Tarkowski w rozmowie z Jerzym Illgiem i Leonardem Neugerem", opowiadali o kulisach ich spotkania z wybitnym rosyjskim reżyserem w Sztokholmie, na rok przed jego śmiercią.

- Miałem szczęście dostać się na widownię przepełnionego kina sztokholmskiego, gdzie odbywało się spotkanie autorskie z Andriejem Tarkowskim - wspominał Jerzy Illg. - Pod koniec miałem jednak poczucie niedosytu i podjąłem próbę dotarcia do reżysera. Uruchomiłem swoje kontakty i nieoczekiwanie wieczorem dostałem telefon, że nazajutrz o 16 mam się stawić przed obliczem jednego z największych rezyserów świata – dodał gość Dwójki

W audycji posłuchamy również o tym, dlaczego zrealizowany przez Jerzego Illga i Leonarda Neugera wywiad został nieoczekiwanie okrzyknięty "testamentem Tarkowskiego".

***

Tytuł audycji: "Spotkania po zmroku"

Rozmawiała:  Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość:  Jerzy Illg (filolog, krytyk lietracki) i Leonard Neuger (literaturoznawca, tlumacz)

Data emisji: 29.09.2016

Godzina emisji: 21.30

mz/bch


Czytaj także

Andriej Tarkowski - genialny despota filmu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2016 10:00
- Dla mnie wówczas, kiedy miałem szczęście go spotkać, był jednym z trzech, może pięciu, największych żyjących reżyserów świata - mówił w Trójce o Tarkowskim Jerzy Ilg.
rozwiń zwiń