X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jacek Podsiadło: dziś wolę rozmawiać ze zwierzętami

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 13:00
- Dawniej pisałem sporo wierszy, bo miałem potrzebę, żeby powiedzieć coś światu, teraz coraz częściej nie czuję tej potrzeby - mówił w Dwójce znakomity poeta.
Audio
  • Spotkanie z Jackiem Podsiadło (Dwukropek/Dwójka)
Jacek Podsiadło, Kraków 2015 r.
Jacek Podsiadło, Kraków 2015 r.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Pretekstem do rozmowy z Jackiem Podsiadło był wydany niedawno tom "Sprzeczna jaskrawość", w którym dokonał autorskiego wyboru wierszy z całego okresu twórczości. W audycji poeta mówił, że sięgnięcie do starszych utworów skłoniło go do pewnych refleksji na temat obecnej powściągliwości pisarskiej. - Kiedyś pisanie wierszy sprawiało, że łatwiej siebie rozumiałem. Wydaje mi się, że chłopak, którym byłem kiedyś, jest dla mnie bardziej zagadkową osobą, niż ja teraz jestem dla siebie. Dziś potrzeba rozumienia siebie jest mniejsza albo została w większym stopniu zaspokojona.

Jacek Podsiadło opowiadał o współczesnej roli poety ("jest marginalna"), popularności, ale też o stosunkach z rodzicami ("wiedziałem od czasów nastoletnich, że muszę żyć inaczej niż mój ojciec") i o własnym doświadczeniu ojcostwa.

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadził: Andrzej Franaszek

Gość: Jacek Podsiadło (poeta)

Data emisji: 15.02.2019

Godzina emisji: 21.30

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Sommer: poezja amerykańska XX wieku jest szalenie bogata i ciekawa

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 14:42
- To są raczej przekłady z poetów amerykańskich niż ułożona porządnie, po akademicku, antologia - mówił w Dwójce ceniony tłumacz o książce "O krok od nich". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rymkiewicz czyta Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:17
W audycji "Dwukropek" analizowaliśmy mickiewiczowski cykl Jarosława Marka Rymkiewicza, który pisarz zainicjował w roku 1987.
rozwiń zwiń