X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co zostało z ząbkowskiego miasta-ogrodu?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 15:15
O nowatorskim projekcie Tadeusza Tołwińskiego z 1912 roku oraz o tym, co z niego dziś pozostało opowiadali w audycji Małgorzata Zyśk - historyczka i samorządowiec oraz Mirosław Sobiecki - regionalista i miłośnik historii.
Audio
  • Miasto-Ogród w Ząbkach. Nowatorski projekt Tadeusza Tołwińskiego z 1912 r. (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Dworzec kolejowy w Ząbkach (rok 1932)
Dworzec kolejowy w Ząbkach (rok 1932)Foto: Narodowe Archiwum Cyfrowe

Ząbki to kilkudziesięciotysięczne, dynamicznie rozwijające się miasto. Jeszcze sto lat temu ówczesny właściciel tych ziem planował stworzenie tu miasta ogrodu. Dramatyczna historia, a potem wynikająca z bliskości stolicy presja urbanizacyjna, i nie zawsze trafne decyzje planistyczne doprowadziły do degradacji przestrzennej zabytkowego założenia urbanistycznego. Tymczasem wspomniane założenie - nowatorski projekt Tadeusza Tołwińskiego z 1912 r. - mogło stać się jednym z najlepszych przykładów "miasta-ogrodu" w Polsce. 

Co pozostało z odważnych koncepcji z początków ubiegłego stulecia?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotowała: Jakub Kukla

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 15.00

pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szpitalna 5. Powrót dawnego blasku

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2020 15:00
- Tu w Warszawie, mieście zniszczonym, każdy przejaw odtwarzania przedwojennego wyglądu i detali architektonicznych jest ważnym wydarzeniem - mówił Tomasz Markiewicz z Zespołu Opiekunów Kulturowego Dziedzictwa Warszawy. W audycji opowiadaliśmy o historii domu w warszawskim Śródmieściu i staraniach o przywrócenie mu historycznego wyglądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Amfiteatr w Łazienkach Królewskich potrzebuje zadaszenia?

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 17:27
- Idea uniezależnienia się od warunków pogodowych była przewidywana od samego początku Amfiteatru. Już w 1787 roku w swoim pierwszym, jeszcze prowizorycznym wariancie miał on dach płócienny na słupach rozwieszony nad widownią. A w 1790 roku to już była loża królewska i Amfiteatr murowany, gdzie również część zabezpieczała przed warunkami pogodowymi miejsce, gdzie mógł zasiadać król ze swoim dworem - mówił Mariusz Ścisło, przewodniczący sądu konkursowego.
rozwiń zwiń