X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Czy KGB zabiło Alberta Camus?

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 11:50
- Czy zerwanie z komunizmem i krytyka sowieckiej inwazji na Węgry były wystarczającym powodem, by wydać wyrok? - pyta retorycznie pisarz Włodzimierz Kalicki.
Audio
  • Czy KGB zabiło Alberta Camus? (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Albert Camus. Jego śmierć w 1960 roku wstrząsnęła całą Francja
Albert Camus. Jego śmierć w 1960 roku wstrząsnęła całą FrancjaFoto: wikipedia, domena publiczna

55 lat temu w wypadku samochodowym zginął 46-letni francuski noblista Albert Camus. Tragiczna śmierć pisarza w pełni sił twórczych wstrząsnęła całą Francją i - choć znany jest przebieg oraz przyczyny tego wypadku - do dziś powracają teorie, że nie była to śmierć przypadkowa. Za teorią o zamachu przemawia nagła zmiana planów podróży (Camus miał wracać do Paryża pociągiem) oraz niepotwierdzone informacje ze środowisk zbliżonych do radziecki służb specjalnych

Włodzimierz Kalicki nie jest zwolennikiem teorii spiskowej i przychyla się raczej do dosyć prawdopodobnej hipotezy, że o wypadku zdecydowała awaria niezbyt bezpiecznego samochodu. Nie brakuje jednak głosów sugerujących, że na oponie samochodu mógł zostać umieszczony niewielki ładunek wybuchowy.

Ale czy możliwie, by żandarmeria przegapiła ślady zamachu? I czy tak poważną sprawę udałoby się całkowicie zatuszować po obu stronach żelaznej kurtyny?

***

Tytuł audycji: "Kwadrans bez muzyki"

Prowadził: Ewa Stocka-Kalinowska

Gość: Włodzimierz Kalicki (pisarz i publicysta)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 15.00

mm/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Albert Camus - ofiara własnego sukcesu

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2015 06:00
- Albert Camus został zbanalizowany w szkolnej recepcji. W stulecie jego urodzin stwierdzamy, że to, co jest ciekawe i fascynujące, to biografia pisarza - mówił w Dwójce Jarosław Kuisz z internetowego tygodnika "Kultura Liberalna".
rozwiń zwiń