X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wania. Niezwykły kot Konwickich

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 18:00
Najsłynniejszy kot wśród celebrytów, największy celebryta wśród kotów. Iwan - bohater wielu opowiadań i członek rodziny Konwickich był bohaterem audycji "O wszystkim z kulturą".
Audio
  • Wania. Niezwykły kot Konwickich (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia
"Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia"Foto: Mat. prasowe

"Obecność Iwana do dzisiaj czuję. Minęło ze dwanaście lat od czasu, kiedy on zniknął, odszedł. A mnie jeszcze się zdarza, że kiedy w nocy przechodzę przez korytarz, to się potykam, bo mi się wydaje, że on przebiega mi koło nóg. Nie dość tego. Mam uczucie, że on skądś tam nadzoruje nas, naszą rodzinę" - pisał w jednej ze swoich książek Tadeusz Konwicki.

Kot Wania trafił do domu pisarza na prośbę córek - Marysi i Ani. Rodzina Konwickich dostała go od Marii Iwaszkiewicz. Wania spędził w mieszkaniu na ulicy Górskiego 19 lat. Był - jak stwierdzał pisarz "tyranem i dobroczyńcą". Także bohaterem opisywanym w książkach Konwickiego, na przykład w "Kompleksie polskim", "Kalendarzu i klepsydrze", "Nowym Świecie i okolicach".

Właśnie ukazała się książka "Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia", zbierająca teksty i wypowiedzi pisarza poświęcone Iwanowi oraz "kocie" rysunki żony pisarza Danuty Konwickiej.

A o kocie Iwanie i historiach z nim związanych opowiadały Maria Konwicka - córka Tadeusza Konwickiego i Ludwika Włodek - wnuczka Marii Iwaszkiewicz. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadził: Dorota Gacek

Goście: Maria Konwicka (córka Tadeusza Konwickiego) oraz Ludwika Włodek (wnuczka Marii Iwaszkiewicz, autorka wstępu do książki "Iwan Konwicki, z domu Iwaszkiewicz. Biografia")

Data emisji: 11.12.2019

Godzina emisji: 17.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Czasy wojny". Ferdynanda Goetla pamiętnik polemiczny

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2019 18:54
- Ta książka ma z jednej strony walor utrwalenia wydarzeń z naszej historii najnowszej, a z drugiej walor dyskusyjny wobec innych obrazów lat okupacji. Ferdynand Goetel sam nazwał ją pamiętnikiem polemicznym. Polemicznym wobec tych w kraju i na emigracji, którzy oskarżali go nawet o kolaborację - mówił w Dwójce prof. Maciej Urbanowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Santor: przed koncertem muszę się trochę namartwić

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2019 18:00
- Myślę, że tremę przejęłam od mojego męża. Teraz, po latach praktyki, umiem to opanować, ale nigdy nie pozbędę się tego niepokoju. Zresztą bardzo lubię to, że jestem niepewna, czy publiczności będzie się podobało. Bo w tym jest też nadzieja - opowiadała w Dwójce jedna z największych gwiazd polskiej estrady.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowe wskrzeszanie aktorów? Na razie może się to nie opłacić

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2019 19:00
- Generowanie postaci takich jak James Dean czy Marilyn Monroe może się okazać nieciekawą ideą. Widzowie, którzy chodzą na filmy, nie będą mieli poczucia, że to jest jakaś wartość - przewidywała w Dwójce futurolożka dr Aleksandra Przegalińska.
rozwiń zwiń