X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Myśl Jana Pawła II. W 99. rocznicę urodzin papieża Polaka

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 11:50
- Jan Paweł II bardzo szybko stał się mitem, symbolem. Odbyło się to bez należycie głębokiego zrozumienia jego nauczania i podejmowanych działań. Dziś mamy więc do czynienia nie tyle z weryfikacją tej legendy, co ponownym pytaniem o rolę papieża Polaka w wymiarze społecznym i moralnym – mówił w Dwójce Michał Senk, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II.
Audio
  • Jan Paweł II i jego legenda (Puls świata/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Tuż przed 99. rocznicą urodzin Karola Wojtyłły rozmawialiśmy o jego duchowości i spuściźnie intelektualnej szukając odpowiedzi na pytanie o aktualność przesłania papieża, które pozostawił w postaci wielu swoich pism i świadectw niestrudzonej działalności. Dyskutowaliśmy też o recepcji jego nauczania jako głowy Kościoła.

- Trudno jest dziś oderwać myślenie o roli Jana Pawła II od pytania o kondycję współczesnego Kościoła w Polsce. Ton tej dyskusji nadaje film, w którym jest powiedziane, że wiele spraw związanych z pedofilią sięga swymi korzeniami pontyfikatu papieża Polaka i nie da się uciec od pytania o jego odpowiedzialność - zwrócił uwagę dr Krzysztof Mazur.

Michał Senk podkreślił natomiast, że gdyby popatrzeć na politykę, jako działalność na rzecz dobra wspólnego zmieniającą życie ludzi, to Jan Paweł II mógłby zostać uznany za największego polskiego polityka drugiej połowy XX wieku. Kim zatem naprawdę był Jan Paweł II? Duchowym przewodnikiem, filozofem i teologiem, mężem stanu, czy pielgrzymem i społecznikiem? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą 

Prowadził: Michał Szułdrzyński

Goście: Michał Senk (dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II) oraz dr Krzysztof Mazur

Data emisji: 16.05.2019

Godzina emisji: 17.30

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak