X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jerzy Kalina: sztuka to metafora tragizmu chwili

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2017 18:40
- Szukałem wyjątkowego symbolu, szczególnego momentu pożegnania i wydał mi się nim pusty trap, puste schody prowadzące do drzwi samolotu. Ta pustka musi frapować - mówił w Dwójce Jerzy Kalina.
Audio
  • O sztuce ze słynnym rzeźbiarzem Jerzym Kaliną (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Rzeźba Przejście Jerzego Kaliny usytuowana przy ulicy Świdnickiej we Wrocławiu
Rzeźba "Przejście" Jerzego Kaliny usytuowana przy ulicy Świdnickiej we WrocławiuFoto: PAP/Grzegorz Hawałej

Gościem audycji "O wszystkim z kulturą" był słynny rzeźbiarz, twórca scenografii i witraży, filmów animowanych, dokumentalnych oraz niezwykłych instalacji. Niedawno wygrał konkurs na projekt pomnika ofiar tragedii smoleńskiej.

- Nie szukałem dosłowności jakiegoś konkretu czy przedmiotu. Wszystko, co najważniesze, wymyka się dosłowności. We współczesnej sztuce najbardziej brakuje metafory, symboliki. Dziś o wszystkim mówi się wprost, ale to już nie jest sztuka, to tylko rzemiosło - mówił w audycji Jerzy Kalina.

Jego sztuka od samego początku odnosi się do najważniejszych polskich wydarzeń społecznych, historycznych i politycznych. Nierzadko krytyczna, i prowokuje do myślenia. Jakie pytania stawia dziś? Czym artysta chce zmusić odbiorcę swych dzieł do refleksji? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Nowak

Data emisji: 17.11.2017

Godzina emisji: 18.00

mko/mg

Czytaj także

Józef Wilkoń: ilustracja nie powinna być dosłowna

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2017 10:20
- Od dawna traktuję literaturę jako partnera do własnej wypowiedzi. Moje ilustracje są rodzajem akompaniamentu – powiedział w Dwójce słynny ilustrator książek i rzeźbiarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy powstanie park rzeźb Magdaleny Abakanowicz?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 18:00
- To nie musiałoby być w Warszawie. Jej rzeźby najlepiej prezentują się w naturze - mówił w Dwójce Mariusz Knorowski z Muzeum Plakatu w Wilanowie, uczestnik dyskusji o potrzebie zabezpieczenia dostępnej w Polsce spuścizny wybitnej polskiej rzeźbiarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojownicy z Riace. Posągi wyłowione z morza

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2017 12:00
W audycji "W stronę sztuki" Dr Bożena Fabiani opowiadała o słynnych greckich rzeźbach z brązu, odkrytych przypadkowo przez włoskiego nurka w sierpniu 1972 r.
rozwiń zwiń