X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Co trzyma przy życiu Jerzego Radziwiłowicza?

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2016 19:30
W audycji "O wszystkim z kulturą" spotkaliśmy się z Jerzym Radziwiłowiczem, aktorem, a także świetnym tłumaczem, autorem przekładów m.in. sztuk Moliera.
Audio
  • Jerzy Radziwiłowicz goście Jacka Wakara (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jerzy Radziwiłowicz opowiadał w Dwójce o swoich pasjach
Jerzy Radziwiłowicz opowiadał w Dwójce o swoich pasjachFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Artysta opowiadał w radiowej Dwójce m.in. o tym, skąd czerpie w życiu przyjemność. - Przyjemność jest wtedy, gdy jest zajęcie. Jestem już daleki od młodości. To okres, w którym pracy jest coraz mniej. Jeśli więc pracuję w zespole Teatru Narodowego z młodymi i fajnymi aktorami, to czerpię z tego przyjemność. Obcowanie z młodością człowieka trzyma przy życiu - twierdzi aktor.

Jerzy Radziwiłowicz mówił też o swojej drodze artystycznej, rolach w krakowskim Starym Teatrze i w Teatrze Narodowym w Warszawie, które kreował w przedstawieniach wybitnych reżyserów: Konrada Swinarskiego, Jerzego Jarockiego i Jerzego Grzegorzewskiego.

Radziwiłowicz jest także aktorem filmowym. W pamięci widzów zapisał się przede wszystkim jako Mateusz Birkut i jego syn Maciej Tomczyk w obrazach "Człowieku z marmuru" i "Człowieku z żelaza" Andrzeja Wajdy. Ale miło wspomina też pracę w serialach telewizyjnych ("Glina", "Bez tajemnic").

Gość Dwójki mówił również o swoich pasjach, czyli o podróżowaniu i muzyce, zwłaszcza fado i flamenco. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Jerzy Radziwiłowicz (aktor)

Data emisji: 3.06.2016

Godzina emisji: 18.00

mp/mc


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radziwiłowicz: psychoterapeuta? Czemu nie, przyjemna funkcja

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2013 15:00
Niezapomniany Mateusz Birkut z "Człowieka z marmuru", aktor Andrzeja Wajdy, Jerzego Jarockiego i Konrada Swinarskiego, a ostatnio psychoterapeuta Andrzej w serialu "Bez tajemnic". Bohaterem "Spotkania z mistrzem" był Jerzy Radziwiłowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Portugalia Jerzego Radziwiłowicza

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2013 08:00
- Kiedy pierwszy raz znalazłem się w Lizbonie, od razu poczułem, że to moje miasto - o peregrynacjach z książkami Pessoi , Saramago i Tabucchiego pod pachą opowiadał w Dwójce znakomity aktor Jerzy Radziwiłowicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda: Andrzej Wajda bardzo kocha aktorów

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2016 12:00
– Uważa, że właściwie dobrana obsada to 50 procent powodzenia filmu – mówiła aktorka, która wspominała współpracę z reżyserem z okazji jego 90. urodzin.
rozwiń zwiń