X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Dwudziestu siedmiu "Janków Wiśniewskich"

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2015 20:00
- Życiorys każdej z tych osób to opowieść równie poruszająca co scenariusz filmu "Czarny czwartek" - opowiadał historyk Piotr Brzeziński o bohaterach książki "Pogrzebani nocą. Ofiary Grudnia '70 na Wybrzeżu Gdańskim. Wspomnienia, dokumenty".
Audio
  • Rozmowa o grudniu'70 (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Bezpośrednią przyczyną strajków i demonstracji była wprowadzona 12 grudnia drastyczna podwyżka cen żywności. Doszło do zamieszek ulicznych i starć z milicją. Na zdjęciu hasło na bramie Stoczni im. Adolfa Warskiego z żądaniem ukarania winnych masakry robotników na Wybrzeżu
Bezpośrednią przyczyną strajków i demonstracji była wprowadzona 12 grudnia drastyczna podwyżka cen żywności. Doszło do zamieszek ulicznych i starć z milicją. Na zdjęciu hasło na bramie Stoczni im. Adolfa Warskiego z żądaniem ukarania winnych masakry robotników na WybrzeżuFoto: PAP/Andrzej Witusz

serwis specjalny
szczecin grudzień 70 510 ipn
Grudzień '70

Tytuł znaczący, bowiem 41 śmiertelnych ofiar wydarzeń 14 grudnia 1970 roku chowano nocą, informując rodzinę w ostatniej chwili lub w ogóle jej nie powiadamiając.

- Propaganda przedstawiała ich jako chuliganów. A to byli normalni, spokojni ludzie z planami na przyszłość. Znalazło się wśród nich kilku sportowców i jeden trener - mówił współautor publikacji Piotr Brzeziński.

A czy możemy dziś oceniać, jak Grudzień'70 zdeterminował szczegóły wydarzeń Sierpnia'80?

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Barbara Schabowska

Gość: Piotr Brzeziński (historyk, współautor książki "Pogrzebani nocą. Ofiary Grudnia '70 na Wybrzeżu Gdańskim. Wspomnienia, dokumenty"), Grzegorz Wołk (historyk IPN)

Data emisji: 14.12.2015

Godzina emisji: 18.00

mm/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bilans: 45 zabitych, ponad 1000 rannych

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2011 10:40
Największa tragedia w powojennej historii Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór o gen. Jaruzelskiego. Czy powinien zostać prezydentem w 1989 roku?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2014 01:07
Śmierć gen. Jaruzelskiego - ostatniego przywódcy PRL i pierwszego prezydenta RP - naznaczyła dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. W wieczorze wyborczym Jedynki swoje opinie przedstawili Andrzej Halicki (PO) i Tadeusz Iwiński (SLD)
rozwiń zwiń