X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Amnesty International: spadła liczba wykonanych wyroków śmierci

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2019 07:50
Amnesty International opublikowała dziś raport poświęcony karze śmierci. Wynika z niego, że w 20 państwach wykonano w ubiegłym roku co najmniej 690 wyroków śmierci. To o jedną trzecią mniej w porównaniu z rokiem poprzednim. 
Audio
  • Liczba egzekucji spadła do najniższego poziomu od dziesięciu lat (Puls świata/Dwójka)
K. Wolak nadal przebywa w zakładzie karnym
K. Wolak nadal przebywa w zakładzie karnymFoto: Shutterstock

Iran, Irak, Pakistan, Somalia – tam zanotowano znaczny spadek liczby egzekucji. – Spadek egzekucji wynika z reguły ze zmiany polityki władz. Generalnie na świecie obserwujemy, co najmniej od 30 lat trend powolnego odchodzenia od kary śmierci, więc państwa albo wstrzymują wykonywanie egzekucji w praktyce, albo dokonują całkowitej abolicji kary śmierci, czyli usuwają ją z prawa i nie stosują w praktyce – powiedziała w audycji Aleksandra Zielińska z Amnesty International.

Liczba egzekucji wzrosła w porównaniu z rokiem ubiegłym w Japonii, Singapurze, Sudanie Południowym, Stanach Zjednoczonych oraz na Białorusi. – Białoruś jest jedynym krajem Europy, który nadal stosuje karę śmierci – przypomniała Aleksandra Zielińska. – Rodziny zabitych osób dowiadują się o tym już najczęściej po fakcie. Państwo nie wydaje ciała skazanego rodzinie i nie informuje o miejscu pochówku. Poza samym faktem występowania kary śmierci w prawie i w praktyce mamy do czynienia z takimi traumatycznymi skutkami dla bliskich i rodziny - poinformowała.

Z raportu wynika, że wysoka jest liczba nieujawnionych oficjalnie egzekucji, przede wszystkim w Chinach, gdzie w 2018 roku straconych mogły zostać tysiące ludzi. – Chiny nie udostępniają nam danych oraz nie pozwalają nam wkraczać na teren kraju – dodała Zielińska.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Piotr Pogorzelski

Gość: Aleksandra Zielińska (Amnesty International)

Data emisji: 10.04.2019

Godzina emisji: 16.45

abi/mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak