X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jedna czwarta Rosjan niezadowolona z Putina. Idą zmiany?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 09:00
- Rosjanie cały czas czują oddech powracającej wielkiej smuty. Tego, że może być tak jak w latach 90. - komentowała dr Agnieszka Bryc najnowsze, niekorzystne dla Władimira Putina, wyniki badań nastrojów społecznych w Rosji.
Audio
  • Jedna czwarta Rosjan niezadowolona z Putina. Idą zmiany? (Puls świata/Dwójka)
Władimir Putin
Władimir Putin Foto: Shutterstock.com/Alexander Khitrov

putin trump 1200 PAP.jpg
Szczyt Trump-Putin w Helsinkach szczytem dezorientacji?

Według Centrum Lewady, poparcie dla Władimira Putina w ostatnich tygodniach ostro spadło. Jak przypomniano w audycji, obecna liczba niezawodnych ze swoich władz Rosjan (jedna czwarta) była wyższa tylko w 1998, kiedy jedna trzecia narodu deklarowała wyjście na ulicę.

- Końcówka lat 90. to schyłek wielkiej smuty, olbrzymiego kryzysu rubla, rosyjska gospodarka rozsypała się wówczas, sytuacja naprawdę wyglądała tragicznie - przypominała dr Agnieszka Bryc. - Dzisiaj mamy do czynienia z takim trochę przypomnieniem Rosjan, że z ich krajem wcale tak dobrze nie jest. Ponieważ trzeba zaciskać pasa, wprowadzać trudne reformy, ponieważ gospodarka utknęła w fazie stagnacji.

W rozmowie również o ogłoszonej podczas mundialu reformie emerytalnej ("zgodnie ze statystykami mężczyźni rosyjscy będą mieli dosyć duże kłopoty z osiągnięciem wieku emerytalnego"), o różnicach między końcówką lat 90. a obecną sytuacją w Rosji oraz o tym, czy jest ktoś wśród polityków rosyjskiej opozycji, kto mógłby Rosjan wyprowadzić na ulicę.

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Agata Kasprolewicz

Gość:  dr Agnieszka Bryc (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)

Godzina emisji: 17.00

jp/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy porządek świata zaprowadzony po II wojnie światowej jest dziś zagrożony?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 15:46
Na temat zmieniającej się rzeczywistości i konsekwencji, które mogą z tego wyniknąć rozmawialiśmy w audycji z Tomaszem Smurą, ekspertem Fundacji Pułaskiego.
rozwiń zwiń