X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"W Salwadorze woda znaczy więcej niż złoto"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 19:00
- Salwador jest najgęściej zaludnionym krajem Ameryki Łacińskiej, w którym 90 proc. wód powierzchniowych jest skażonych. To dlatego udało się wprowadzić zakaz wydobycia metali – powiedziała Ewa Jakubowska-Lorenz.
Audio
  • Ewa Jakubowska-Lorenc o zakazie wydobycia złota w Salwadorze (Puls świata/Dwójka)
Flaga Salwadoru
Flaga SalwadoruFoto: Textures and backgrounds/Shutterstock.com

Goszcząca w Dwójce przedstawicielka Instytutu Globalnej Odpowiedzialności opowiadała o tym, jak salwadorskim władzom udało się dopiąć swego.

- Ta decyzja jest wynikiem wielu lat walki z korporacjami międzynarodowymi w tym kraju. Już po zakończeniu wojny domowej w 1992 roku, gdy kraj otwierał się na inwestycje zagraniczne, politycy chcieli wiedzieć, czy rzeczywiście przemysł wydobywyczy przyniesie Salwadorczykom rozwój i bogactwo. Gdy okazało się, jakie zagrożenia niesie ze sobą ten sektor, zarówno prawica jak i lewica opowiedziała się za ograniczeniem wydobycia i stopniowym zaprzestaniem wydawania koncesji firmom zagraniczym – dodała Ewa Jakubowska-Lorenz.

Jak po wieloletniej walce udało się doprowadzić w Salwadorze do zaprzestania wydobycia metali i czy w dobie nowych technologii można uniknąć wydobycia złota?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadziła: Michał Żakowski

Gość: Ewa Jakubowska-Lorenz (Instytut Globalnej Odpowiedzialności)

Data emisji: 4.05.2017

Godzina emisji: 17.45

mz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kryzys w Wenezueli. "Nie widzę szans na rozwiązanie"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 19:01
 - Telenowela polityczna w Wenezueli jeszcze potrwa, żadna ze stron nie jest gotowa do ustępstw - mówiła w Dwójce dr Alicja Fijałkowska z Centrum Studiów Latynoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Groźby i dyplomacja. Jak rozwiązać problem Korei Północnej?

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 10:00
- Po okresie dużo łagodniejszej retorycznie dyplomacji amerykańskiej za kadencji Baracka Obamy mamy powrót do linii, która już była - komentował bieżącą politykę USA wobec północnokoreańskiego reżimu Oskar Pietrewicz z Centrum Studiów Polska-Azja.
rozwiń zwiń