X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dang Thai Son: Chopina usłyszałem po raz pierwszy w górach

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 11:00
W cyklu "Portrety jurorów Konkursu Chopinowskiego" przedstawiliśmy sylwetkę i dokonania laureata pianistycznych zmagań z 1980 roku.
Audio
  • Sylwetka Dang Thai Sona, jurora XVII Konkursu Chopinowskiego (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Dang Thai Son urodził się w 1958 r. w Hanoi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął pod okiem matki, następnie kontynuował studia z Vladimirem Natansonem i Dmitrim Bashkirovem w Konserwatorium Moskiewskim
Dang Thai Son urodził się w 1958 r. w Hanoi. Naukę gry na fortepianie rozpoczął pod okiem matki, następnie kontynuował studia z Vladimirem Natansonem i Dmitrim Bashkirovem w Konserwatorium MoskiewskimFoto: Jason Taellious/flickr/cc

- Moje dzieciństwo przypadło na czas wojny w Wietnamie. Zostałem więc ewakuowany wraz z rodziną w góry - wspominał znakomity pianista. - Pierwszy kontakt z muzyką miałem, jako siedmiolatek, dzięki mojej matce. Słuchanie nokturnów czy mazurków wśród wieczornej górskiej ciszy to było niezwykłe doświadczenie. Choć bardzo długo nie kształtowałem techniki pianistycznej, rozwijałem od najmłodszych lat swoją wrażliwość - wyjaśnił.

Kolejnymi etapami w karierze Dang Thai Sona były Chopinowskie partytury i nagrania przywiezione przez jego matkę z Polski, studia w Konserwatorium Moskiewskim oraz wymarzony Konkurs Chopinowski, na który dostał się dzięki... swojemu pochodzeniu.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Prowadzą: Klaudia Baranowska i Róża Światczyńska

Goście: Dang Thai Son (pianista), Stanisław Leszczyński (teoretyk muzyki)

Data emisji: 28.09.2015

Godzina emisji: 21.45

W jury XVII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego, któremu przewodzi prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, obok zwycięzców i laureatów głównych nagród poprzednich edycji Konkursu (m.in. Marthy Argerich, Adama Harasiewicza, Garricka Ohlssona, Dang Thai Sona, Yundi Li, Piotra Palecznego, Ewy Pobłockiej,Janusza Olejniczaka) zasiądą także uznani koncertujący pianiści i znakomici pedagodzy.

mm/ei

Czytaj także

Martha Argerich: wiek przynosi kompleksy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 12:00
- Gra na fortepianie zmienia się jak ciało... Z czasem coraz mniej jest w niej świeżości - zdradziła słuchaczom Dwójki jedna z najwybitniejszych pianistek naszych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janusz Olejniczak: muzyka polega na opowiadaniu

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 15:00
- Ocenianie gry innych pianistów jest dużo łatwiejsze niż granie samemu. Lepiej słuchać i oceniać przez 12 godzin niż wyjść na estradę na pół godziny - mówił juror Konkursu Chopinowskiego Janusz Olejniczak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Świtała: nie róbcie z Chopina towaru!

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 09:00
- Polscy pianiści nie muszą być chopinistami. Nie warto grać tej muzyki na siłę, nawet jeśli to trampolina do kariery - przestrzegał juror Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paleczny. "Gdy gra, czuję w powietrzu elektryczność"

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 10:00
- Ta pianistyka jest nieprawdopodobnie energetyczna, wyrazista, mocna – mówiła o Piotrze Palecznym, zdobywcy III miejsca na Konkursie Chopinowskim w 1970 roku, prof. Alicja Paleta-Bugaj.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Nie myj rąk w śniegu!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 15:00
- Większość konkursów nie wypadła dla mnie pomyślnie. Ale dzięki temu dużo się nauczyłem i mogłem tę wiedzę przekazać studentom - mówił prof. Andrzej Jasiński, juror XVII Konkursu Chopinowskiego.
rozwiń zwiń