X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Po co są biblioteki w XXI wieku?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 15:30
Jak biblioteki przystosowują się do zmieniającej się rzeczywistości? W "Rozmowach po zmroku" spróbujemy zdefiniować współczesną bibliotekę: miejsce dostępu do kultury i nauki, miejsce spotkań, integracji lokalnych społeczności.
Po co są biblioteki w XXI wieku?
Foto: Wikimedia Commons/ Joe Crawford z Moorpark, California, USA/lic. CC

Po co są biblioteki w XXI wieku? Jak zmieniły się ich funkcje? Jak unowocześniają się w związku z cyfrową rewolucją? Jakim wyzwaniem jest przystosowanie biblioteki do szybko zmieniającej się rzeczywistości? Jak można mu sprostać? Czy problemem są wyłącznie fundusze?

Porozmawiamy z bibliotekarzami, których placówki są nowoczesne i multimedialne, a także z tymi, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie ich zmodernizować. Naszymi gośćmi będą: prof. Dariusz Pawelec, dyrektor Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach, Maria Dąbrowska-Majewska z Fundacji "Zmiana", organizatora Praskiej Biblioteki Sąsiedzkiej, Danuta Jankowska, dyrektor Biblioteki Publicznej na Targówku, oraz Joanna Burska - instruktor działu analiz i współpracy z regionem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Na audycję zaprasza Paulina Wilk.

5 listopada (wtorek), godz. 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet u fryzjera. Zdecentralizowana technologia

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2013 15:38
- W małych miejscowościach nowe technologie są bardzo widoczne w salonach fryzjerskich i kosmetycznych - mówiła w Dwójce Katarzyna Chojecka, która prowadziła badania etnologiczne pod kierunkiem dra Piotra Cichockiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Twój polonista to gwiazda?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 20:00
- Moim zdaniem ważniejsze od kanonu lektur jest wciągnięcie najmłodszych uczniów w przyjemność czytania - mówił w Dwójce dr Tomasz Pindel. W "Sezonie na Dwójkę" rozmawialiśmy o listach lektur na poszczególnych etapach edukacji.
rozwiń zwiń