X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Wspomnienie Stefanii Grodzieńskiej w 10. rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 08:42
- Urodziłam się w Łodzi bardzo dziwnym sposobem. To znaczy, urodziłam się zwykłym sposobem, ale - w dziwny sposób - w Łodzi. Moja niespełna 18-letnia matka jechała z Genewy do Moskwy, będąc już w stanie, który wskazywał na rychłe rozwiązanie. W Łodzi zatrzymała się na 2 tygodnie, żeby mnie urodzić - wspominała w archiwalnym nagraniu tancerka, aktorka, pisarka i satyryk.
Audio
  • 10. rocznica śmierci Stefanii Grodzieńskiej (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Stefania Grodzieńska
Stefania GrodzieńskaFoto: NAC

Stefania Grodzieńska 663.jpg
Być nastolatką w latach dwudziestych. Wspomnienia Stefanii Grodzieńskiej

28 kwietnia minęła 10. rocznica śmierci Stefanii Grodzieńskiej.

Bohaterka "Rozmów po zmroku" była także osobą zasłużoną dla Polskiego Radia, w którym przez kilka lat pracowała jako spikerka. W 1995 roku została odznaczona Diamentowym Mikrofonem - nagrodą przyznawaną twórcom radiowym za wybitne zasługi i ogromny dorobek artystyczny.

W roku 95-lecia Polskiego Radia przypomnieliśmy postać tej niezwykłej artystki, która odznaczała się też wyjątkowo pogodnym i żartobliwym podejściem do rzeczywistości, a o swoim, często niełatwym, życiu opowiadała zawsze barwnie i dowcipnie. 

Opierając się na zgromadzonych w radiowym archiwum nagraniach, w audycji przybliżyliśmy zawodowe i prywatne losy Stefanii Grodzieńskiej, a także oddaliśmy głos samej bohaterce, przypominając jej pełne wdzięku i humoru gawędy, monologi i skecze rejestrowane przez lata w studiach Polskiego Radia.

Aktorka, pisarka, satyryczka i tancerka Stefania Grodzieńska podczas tańca - fotografia sytuacyjna wykonana w atelier w 1937 roku. Aktorka, pisarka, satyryk i tancerka Stefania Grodzieńska podczas tańca - fotografia sytuacyjna wykonana w atelier w 1937 roku.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Kinga Michalska

Data emisji: 14.05.2020

Godzina emisji: 21.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świadek wieku i bólu - Aleksander Wat

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2020 21:22
1 maja minęła 120. rocznica urodzin Aleksandra Wata - poety, eseisty, pisarza, którego życiorys jest bardzo charakterystyczny dla losów pewnej grupy intelektualistów w XX wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matthias Goerne: praca nad muzyką Beethovena jest dość skomplikowana

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 21:40
- Wymaga bardzo precyzyjnego prowadzenia melodii. I dopiero kiedy wszystko wykona się tak, jak zapisał to kompozytor, ujawnia się piękno utworu. To powoduje jednak, że swobodne i śpiewne prowadzenie linii jest niezwykle trudne - opowiadał w "Rozmowach po zmroku" jeden z najsłynniejszych współczesnych śpiewaków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wspomnienie Haliny Szpilman

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2020 06:00
Bohaterką audycji "Rozmowy po zmroku" była Halina Szpilman, zmarła przed kilkoma dniami lekarka, działaczka społeczna, wieloletnia współpracowniczka Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Prywatnie wdowa po kompozytorze Władysławie Szpilmanie i córka przedwojennego prezydenta Radomia Józefa Grzecznarowskiego.
rozwiń zwiń