X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Muzeum Czartoryskich po remoncie

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 07:00
- Muzeum Czartoryskich dla Krakowa zawsze było niewiarygodnie bogatym skarbcem, epatującym różnorodnością i ilością zgromadzonych obiektów. Człowiek czuł się otoczony ze wszystkich stron obrazami, gablotami. Miało to niepowtarzalny charakter - mówił dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie prof. Andrzej Betlej.
Audio
  • Prof. Andrzej Betlej, dr Katarzyna Płonka-Bałus i Katarzyna Semkowicz-Novljaković o Muzeum Czartoryskich w Krakowie (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Muzeum Czartoryskich w Krakowie
Muzeum Czartoryskich w KrakowieFoto: Shutterstock/Linda_K

W "Rozmowach po zmroku" zajrzeliśmy do Krakowa, na ul. Pijarską, gdzie w 21 salach ekspozycyjnych, na dwóch piętrach wyremontowanego pałacu, ponownie zagości najcenniejsza polska kolekcja sztuki. 

Po kilku latach przerwy, zostanie na nowo otwarte Muzeum Książąt Czartoryskich, jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Słynna kolekcja to nie tylko wizytówka miejsca, czyli znakomity portret "Dama z gronostajem" Leonarda da Vinci, to także zbiór innych cennych dzieł sztuki, pamiątek, obrazów, artefaktów, które zostały zebrane w Puławach staraniem Izabeli z Flemingów Czartoryskiej i kolejnych pokoleń tej rodziny.

- To muzeum, które otwieramy, nie mogło być powtórzeniem mechanicznym – opowiadał dyrektor Andrzej Betlej. – Mamy teraz do czynienia z nowoczesnym muzeum pod względem ekspozycyjnym, również z nowoczesnymi gablotami i zachowanymi częściowo elementami wystroju z lat minionych. Jednocześnie jest to muzeum znacznie większe od tego, które zostało zamknięte w 2010 roku, ponieważ w ciąg zwiedzania zostały włączone nowe pomieszczenia.

Gośćmi audycji były również konserwator Katarzyna Semkowicz-Novljaković, która oprowadzała nas po zbiorach muzealnych, także dr Katarzyna Płonka-Bałus - kurator zbiorów, która opowiadała o losach Muzeum Czartoryskich.

Zapraszamy do słuchania.

Muzeum Czartoryskich w Krakowie Muzeum Czartoryskich w Krakowie
Muzeum Czartoryskich w Krakowie Muzeum Czartoryskich w Krakowie

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Prowadzenie: Dawid Dziedziczak

Goście: Prof. Andrzej Betlej (dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie), dr Katarzyna Płonka-Bałus (kurator zbiorów), Katarzyna Semkowicz-Novljaković (konserwator)

Data emisji: 17.12.2019

Godzina emisji: 21.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Michał Niezabitowski: muzea miejskie są na bardzo wyraźnej fali wznoszącej

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 18:07
- Przede wszystkim trzeba przywołać statystykę. Jeszcze pod koniec XIX w. mniej niż 5 proc. ludzi mieszkało w miastach. W tej chwili ten odsetek wynosi ponad 50 proc., a przypuszcza się, że w ciągu następnych dwudziestu, trzydziestu lat dojdziemy do 70 proc. - mówił w Dwójce dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.
rozwiń zwiń