X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowoczesne kadry hrabiego Kossakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:00
- Krytycy fotografii są dziś zachwyceni, jak on to ustawiał, kadrował, jakie robił światło, jakie miał śmiałe pomysły - opowiadała Katarzyna Madoń-Mitzner z Domu Spotkań z Historią o fotografiach sprzed stu laty hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego.
Audio
  • Opowieść o fotografiach hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Jedno ze zdjęć albumu Stanisław Kazimierz Kossakowski. Kocham fotografię
Jedno ze zdjęć albumu "Stanisław Kazimierz Kossakowski. Kocham fotografię"Foto: mat. prom. Domu Spotkań z Historią

Atelier i laboratorium fotograficzne Wojtkuszki, mówiła w Dwójce Katarzyna Madoń-Mitzner, to miejsce stworzone w 1894 roku przez hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego. W ciągu zaledwie dziesięciu lat powstało tu kilka tysięcy fotografii pozwalających zajrzeć do świata, który zniknął bezpowrotnie po Wielkiej Wojnie i rewolucji bolszewickiej. 

Jak udało się uratować z wojennych pożóg zbiór tych fotografii? W jaki sposób Stanisław Kazimierz Kossakowski łączył pasję fotografowania z intensywną działalnością społeczną (był m.in. prezydentem miasta, stworzył wieżę straży pożarnej, pełnił funkcję sędziego pokoju)? O fascynującym życiu hrabiego Kossakowskiego opowiadał również jego prawnuk Paweł Szanajca-Kossakowski.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: Paweł Szanajca-Kossakowski (prawnuk Stanisława Kazimierza Kossakowskiego), Anira Wojan (Fundacja Kossakowskiego) oraz Katarzyna Madoń-Mitzner (Dom Spotkań z Historią)

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 22.00

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kuty. Dawna stolica polskich Ormian na Pokuciu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 13:46
W audycji przywołaliśmy pamięć wielokulturowych tradycji miasteczka leżącego dziś na Ukrainie, gdzie obok siebie żyli Ormianie, Polacy, Żydzi i Rusini.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niechciana Syrenka. Pamiątka z wizyty Picassa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:00
- Podczas wizyty Pablo Picasso namalował Syrenkę na ścianie mieszkania na Woli, a drugą w księdze pamiątkowej. Mieszkańcy osiedla są dumni, bo dzięki temu Koło nie jest zwykłą częścią miasta i ma się czym pochwalić nawet w skali światowej – mówił w Dwójce Adam Kadenaci z Wolskiego Centrum Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sala Neoplastyczna - serce łódzkiego muzeum

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 19:37
W audycji odwiedziliśmy zaprojektowaną przez Władysława Strzemińskiego salę, która stanowiła niegdyś centrum wystawy Muzeum Sztuki w Łodzi.
rozwiń zwiń