X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x

Jerzy Wójcik. Operator nurtu Polskiej Szkoły Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 09:51
- To mnie zawsze interesowało, żeby opowiadać o kondycji ludzkiej w sposób bardzo głęboki. Tak, żeby poruszać wszystko, co jest światem wewnętrznym człowieka - mówił w archiwalnym wywiadzie dla Dwójki zmarły 3 kwietnia Jerzy Wójcik, wybitny operator filmowy.
Audio
  • Jerzy Wójcik i diamenty Polskiej Szkoły Filmowej (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Operator filmowy Jerzy Wójcik
Operator filmowy Jerzy Wójcik Foto: PAP/Leszek Szymański

Jerzy Wójcik pracował przy filmach autorstwa m.in. Andrzeja Wajdy, Andrzeja Munka, Jerzego Kawalerowicza i Kazimierza Kutza. W audycji przypomnieliśmy archiwalne fragmenty nagranej w 2009 roku rozmowy z operatorem z okazji zdobycia nagrody Złotych Orłów za całokształt twórczości. Współtwórca Polskiej Szkoły Filmowej, która w latach 50. i 60. rozsławiła polskie kino na całym świecie, mówił w niej o swoich operatorskich doświadczeniach przy takich filmach jak m.in. "Popiół i diament", "Eroica" czy "Matka Joanna od Aniolów", a także o tym jak kształtowała się ich koncepcja wizualna.

W drugiej części audycji naszym gościem był prof. Marek Hendrykowski, filmoznawca, teoretyk kina i autor wydanej właśnie książki "Polska Szkoła Filmowa". Na czym polegał fenomen tego nurtu? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku 

Przygotowała: Anna Fuksiewicz

Data emisji: 8.04.2019

Godzina emisji: 22.00

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wojciech Has używał wyobraźni plastycznej, by opowiadać o świecie"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2018 07:00
- Tak wybierał fabuły, żeby dostarczały mu one okazji do tworzenia filmów wizyjnych, ale nie służyło to tylko efektownym zderzeniom czy rozwiązaniom plastycznym, ale opowieści o świecie, swoistej stylistyce Hasa pełnej melancholii - mówił o kinie słynnego reżysera prof. Tadeusz Lubelski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowy rysopis Jerzego Skolimowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2018 13:27
Znakomity polski reżyser 5 maja obchodził 80. urodziny. Była to dobra okazja do rozmowy o znaczeniu Jerzego Skolimowskiego zarówno dla polskiego, jak i światowego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie żyje wybitny polski operator filmowy. Jerzy Wójcik miał 88 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 11:57
Jerzy Wójcik zmarł 3 kwietnia w Warszawiej - poinformował syn artysty Tomasz Wójcik. Wybitny operator filmowy, współtwórca polskiej szkoły filmowej, miał 88 lat.
rozwiń zwiń