X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Wspomnienie o Januszu Kondratiuku

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2019 20:38
Bohaterem audycji będzie zmarły 7 października b.r. reżyser i scenarzysta. 
Janusz Kondratiuk
Janusz Kondratiuk Foto: printscreen YouTube

Janusz Kondratiuk 1200.jpg
Olgierd Łukaszewicz: Janusz Kondratiuk był poetą zwykłości

Janusz Kondratiuk (1943-2019) był twórcą m.in. komedii "Dziewczyny do wzięcia" i "Czy jest tu panna na wydaniu?", które na trwałe zapisały się w historii polskiego kina. Był młodszym bratem reżysera Andrzeja Kondratiuka i - podobnie jak on - studiował w łódzkiej filmówce. W latach 70. postrzegani byli jako autorska spółka. Ich filmy porównywano z kinem czeskim lat 60., przede wszystkim z filmami Miloša Formana oraz Jiři'ego Mentzla. Twórcy wykorzystywali talent niezawodowych aktorów, stawiając na ich naturalność i brak pozy, a swoje dzieła stylizowali na dokument. Ostatni film Janusza Kondratiuka "Jak pies z kotem”, to autobiograficzny obraz, który w ironiczny i ciepły zarazem sposób opisuje życie nietypowej rodziny. Kiedy starszy z braci - Andrzej - choruje, młodszy podejmie się opieki nad nim, pomimo wzajemnego niezrozumienia, które między nimi urosło.

O życiu i twórczości Janusza Kondratiuka w audycji mówić będą: Olgierd Łukaszewicz, który w filmie "Jak pies z kotem" wcielił się w postać chorego brata Janusza Kondratiuka – Andrzeja, dramaturg i scenarzysta Maciej Karpiński, a także krytyk filmowy Janusz Wróblewski.

***

Na "O wszystkim z kulturą" w środę (30.10) w godz. 17.30-18.00 zaprasza Marcin Pesta.

pg

Zobacz więcej na temat: reżyser
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Stok: Krzysztof Kieślowski był bardzo ciekawy ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2019 12:01
Jest współautorem wybitnych polskich filmów dokumentalnych, obecnie mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie zrealizował kilkadzięsiąt filmów. Mowa o Witoldzie Stoku, który na antenie radiowej Jedynki opowiedział o swojej pracy z wybitnym reżyserem Krzysztofem Kieślowskim. 
rozwiń zwiń