X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jubileusz Wajdy. Reżyser oczami swoich aktorów

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 17:03
Z okazji 90. urodzin Andrzeja Wajdy o współpracy z artystą opowiadają między innymi Olgierd Łukaszewicz i Krystyna Janda.
Audio
  • Współpracę z Andrzejem Wajdą wspomina Olgierd Łukaszewicz (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Krystyna Janda: Andrzej bardzo kocha aktorów (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Współpracę z Andrzejem Wajdą wspomina Wojciech Pszoniak (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • O Andrzeju Wajdzie opowiada Jerzy Radziwiłowicz (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Wajda i Krystyna Janda podczas uroczystości nadania reżyserowi doktoratu honoris causa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2000 r.)
Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Wajda i Krystyna Janda podczas uroczystości nadania reżyserowi doktoratu honoris causa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych (2000 r.)Foto: PAP/Radek Pietruszka

W poniedziałek Olgierd Łukaszewicz opowiadał o sposobach budowania roli u Andrzeja Wajdy, rozmowach z reżyserem, "czarowaniu obrazami" w filmie i teatrze, współtworzeniu roli Stasia w filmie "Brzezina", Kamila Desmoulins w spektaklu "Sprawa Dantona", udział w spektaklu telewizyjnym "Bigda idzie", "Wieczerniku " Ernesta Brylla, a także w filmie "Katyń".

We wtorek usłyszeliśmy opowieść Krystyny Jandy, aktorki zaangażowanej przez Andrzeja Wajdę do ról m.in. w "Człowieku z marmuru", "Dyrygencie", "Tatarak".

We środę pracę z reżyserem wspominał także Wojciech Pszoniak: Wierchowieński w "Biesach", Dziennikarz-Stańczyk w "Weselu", Jeszua w "Piłacie i innych" (filmie realizowanym w zachodnich Niemczech na podstawie apokryficznego wątku z "Mistrza i Małgorzaty"), Moryc Welt w "Ziemi Obiecanej", Robespierre w sztuce "Sprawa Dantona" (a potem polsko-francuskim filmie "Danton"), wreszcie - doktor Korczak.

Usłyszymy także wspomnienia i refleksje Jerzego Radziwiłowicza (w czwartek 10.03) oraz Andrzeja Seweryna (w piątek 11.03).

***

Na "Zapiski ze współczesności" zapraszamy od poniedziałku do piątku (7-11.03) w godz. 11.45-12.00. Audycje przygotowały Elżbieta ŁukomskaDorota GacekAnna Lisiecka i Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

mc/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Wajda: film o mnie byłby bardzo nudny

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 14:15
5 lat temu, w 85. urodziny, mistrz kina opowiadał w Dwójce o epizodach własnej biografii, wspominał swoje dawne filmy - i nie tylko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracowałem z Andrzejem Wajdą

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 14:00
Zapraszamy do wysłuchania wspomnień twórców filmowych i aktorów, którzy opowiadają o współpracy z wybitnym reżyserem.
rozwiń zwiń