"Oskarżam Auschwitz". Mówią dzieci ocalałych z Holokaustu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 22:00
Spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki będącej wyborem szczególnych, dotykających najtrudniejszych tematów rozmów.
Spotykają się w Nowym Jorku, Warszawie, Tel Awiwie. Łączy ich to, że mieli nie istnieć. Że są Żydami i zostali wychowani przez ocalałych z Holokaustu....
"Spotykają się w Nowym Jorku, Warszawie, Tel Awiwie. Łączy ich to, że mieli nie istnieć. Że są Żydami i zostali wychowani przez ocalałych z Holokaustu...". Foto: mat. promocyjne wydawnictwa Czarne/fragm. okładki książki "Oskarżam Auschwitz"

Są książki, które czytamy ze ściśniętym sercem. Historie, których wygodniej byłoby nam nie znać, ale musimy je zrozumieć. Przede wszystkim dlatego, by tragedie nie mogły się powtórzyć. I by ból, przekazywany z pokolenia na pokolenie, wreszcie wygasł.
W kolejnej audycji z cyklu "Dwukropek" Andrzej Franaszek rozmawiać będzie z Mikołajem Grynbergiem, fotografikiem i pisarzem, autorem wstrząsającego tomu wywiadów "Oskarżam Auschwitz". Książka ta gromadzi rozmowy z Żydami, którzy zostali wychowani przez ocalałych z Holokaustu
Gościem audycji będzie również prof. Barbara Engelking, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN.
Fragmenty tekstów przeczyta Andrzej Mastalerz.
Na "Dwukropek" zaprasza w czwartek (29.01) w godz. 18.00-19.00 Andrzej Franaszek.

Czytaj także

Auschwitz oczami więźniów z pierwszego transportu

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 20:00
- Gdy zobaczyłem ludzi w pasiakach, myślałem, że to pensjonariusze szpitala dla umysłowo chorych. Za chwilę okazało się, że to niemieccy kryminaliści - wspominał jeden z pierwszych więźniów obozu Auschwitz.
rozwiń zwiń