X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Yasmin Levy: dzięki ladino poznałam prawdę o życiu

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 16:00
- Z muzyki wyniosłam naukę: żeby nie osądzać innych, tylko ich szanować. Bez względu na pochodzenie czy kolor skóry. Tego nauczyło mnie ladino - mówiła w "Folk-Expressie" izraelska artystka, gwiazda world music.
Audio
Yasmin Levy w Studiu PR im. Witolda Lutosławskiego
Yasmin Levy w Studiu PR im. Witolda LutosławskiegoFoto: Darek Kawka

- Kiedy zaczęłam występować, proszono mnie o tłumaczenie historii Żydów sefardyjskch, do których tradycji się odwoływałam. Pamiętam, że się złościłam, bo chciałam po prostu śpiewać, być wolna, a nie nauczać i tłumaczyć historię. Ale było to tak istotne dla wszystkich, że zaczęłam czytać książki i uczyć się historii wtedy zrozumiałam, jak ważną misję wykonuję - mówiła w "Folk-Expressie" artystka.

- Zrozumiałam, że powinnam przedstawiać te pieśni światu najszerzej, jak tylko mogę. Bo to są korzenie, moje i innych. Historia tego, skąd pochodzimy - dodała Yasmin Levy.

W audycji przypomnieliśmy jej dorobek muzyczny, najpiękniejsze nagrania i powody, dla których jest jedną z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawanych artystek gatunku muzyki świata. 

***

Tytuł audycjiFolk-Express

Prowadziła: Aleksandra Tykarska

Gość: Yasmin Levy (izraelska piosenkarka)

Data emisji: 25.11.2018

Godzina emisji: 15.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Yasmin Levy: inspiracje same do mnie przychodzą

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2018 08:00
- Nadal wpływają na mnie te wszystkie style, jak tango, flamenco, muzyka sefardyjska czy turecka, ale także wielkie osobowości, na których twórczości się wychowałam – podkreślała w Dwójce Yasmin Levy, opowiadając o różnorodnych źródłach swojej muzyki.  Pierwsza dama muzyki ladino była gwiazdą koncertu cyklu "To, co najpiękniejsze".
rozwiń zwiń