X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Tous les matins du monde: Jordi Savall w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2009 11:45
2 listopada 2009, godz. 21:00
Audio

Tous les matins du monde – koncert Jordiego Savalla zainauguruje Festiwal Conradowski

Uroczysty koncert Jordiego Savalla zainauguruje I Międzynarodowy Festiwal Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie. Savall wykona program pt. Tous les matins du monde (Wszystkie poranki świata) dedykowany jednemu z gości festiwalu - Pascalowi Quignardowi, przeplatany tekstami pisarza w interpretacji Krzysztofa Globisza. Zapraszamy w poniedziałek 2 listopada do kościoła św. Katarzyny (ul. Augustiańska 7). Początek o godz. 21.00.

Muzyka dawnych mistrzów w wykonaniu Savalla jest jedną z najważniejszych płaszczyzn interpretacyjnych filmu Alaina Corenau Wszystkie poranki świata, który powstał na podstawie powieści Pascala Quignarda – francuskiego pisarza, laureata prestiżowej Nagrody Goncourtów, gościa specjalnego I Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Film opowiada o żyjącym na przełomie XVII i XVIII Monsieur Sainte-Colombe, nauczycielu gry na wioli da gamba, który wraca do domu, gdzie podczas jego długoletniej nieobecności zmarła żona. Bohater zamyka się w swojej samotni poświęcając się jedynie muzyce i opiece nad córkami. Wieść o jego artystycznej wirtuozerii dociera na dwór Ludwika XIV, który pragnie pozyskać mistrza do królewskiej orkiestry, ale Colombe odmawia. Pewnego dnia do posiadłości Colombe przybywa młody mężczyzna, Marin Marais, by uczyć się od niego gry na wioli…

Koncert inaugurujący Festiwal odbędzie się w niezwykły zaduszkowy wieczór. Na program złożą się improwizacje Mr. De Machy’ego (m.in. Les Voix Humaines), Mr. de Sainte Colombe ojca i syna (m.in. Les Pleurs) i przede wszystkim Marin Maraisa (m.in. Sonnerie de Ste. Geneviève du Mont-de-Paris, L’Arabesque, La Reveuse czy rozpoznawalne Folies d’Espagne). W pięciu częściach zabrzmią również teksty Pascala Quignarda w tłumaczeniu Krzysztofa Rutkowskiego i w interpretacji Krzysztofa Globisza – aktora teatralnego i telewizyjnego, dziekana krakowskiej PWST.

Nagrania zrealizowane przez Savalla na potrzeby filmu zostały wyróżnione Nagrodą Césara. Jordi Savall grał będzie na instrumencie Basse de Viole à 7 cordes, Barak Norman, Londyn z 1697 r.

Zapraszamy na transmisję tego wydarzenia.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Filharmonia Dwójki: "Muzyka dawna persona grata"

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2009 15:03
29 listopada 2009, godz. 18:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filharmonia Dwójki: La Fenice na Wratislavia Cantans 2009

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2009 23:29
23 grudnia 2009, godz. 19:05
rozwiń zwiń