X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Polska Orkiestra Radiowa wraca do historycznej nazwy

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 18:00
Powstały w 1945 roku z inicjatywy Stefana Rachonia zespół od 29 maja 2019 roku koncertować będzie pod nazwą Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie.
Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie
Orkiestra Polskiego Radia w WarszawieFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Polska Orkiestra Radiowa, orkiestra symfoniczna powstała w 1945 roku w Warszawie z inicjatywy skrzypka i dyrygenta Stefana Rachonia, przez trzy dekady swojej działalności poświęcała się nagraniom tworzonym na potrzeby Polskiego Radia i Telewizji. W połowie lat 70. XX wieku nastąpił jej rozwój, do którego dołączyły się zmiany na stanowisku dyrektora artystycznego. Funkcję tę piastowali kolejno: Włodzimierz Kamirski, Jan Pruszak i Mieczysław Nowakowski. W 1990 roku stanowisko objął Tadeusz Strugała, za którego kadencji orkiestra zmieniła siedzibę z mieszczącego się przy ulicy Myśliwieckiej studia M-1 do Studia Koncertowego Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego przy ulicy Modzelewskiego 59.

W fotelu dyrektora zespołu zasiadali: Stefan Rachoń, Włodzimierz Kamirski, Jan Pruszak, Mieczysław Nowakowski, Tadeusz Strugała, Wojciech Rajski czy Łukasz Borowicz. Od 2 lutego 2015 stanowisko to zajmuje Michał Klauza. 

On, jak i dyrektor Krzysztof Kur, podkreślają, że zmian nazwy zespołu wypływa z potrzeby wzmocnienia i poszerzania profilu artystycznego. "Z naszego dorobku jesteśmy dumni i traktujemy go jako wielki kapitał, który będziemy pomnażać. Jednak jako jedyny zespół artystyczny w strukturze Polskiego Radia chcemy być jednoznacznie identyfikowani z narodowym nadawcą radiowym. Chcemy, aby nazwa Polskiego Radia była częścią nazwy naszej Orkiestry. Obecna zmiana to jednocześnie powrót do pierwotnej, historycznej nazwy naszego Zespołu". 

Oficjalna zmiana nazwy na Orkiestrę Polskiego Radia w Warszawie została ogłoszona w środę 29 maja 2019 roku podczas koncertu To, co najpiękniejsze - wiosna.

materiały prasowe/at

Zobacz więcej na temat: orkiestra Michał Klauza
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak