X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Bukiet pieśni od braci Kozłowskich

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 16:23
Na 80. urodziny Dwójki Karol i Mischa Kozłowscy przygotowali program złożony z utworów Beethovena, Schuberta, Berga, Brittena i Schönberga.
Audio
  • Bukiet pieśni od braci Kozłowskich. Koncert urodzinowy Dwójki
Mischa i Karol Kozłowscy
Mischa i Karol KozłowscyFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Mischa i Karol Kozłowscy  1200.jpg
Mischa i Karol Kozłowscy w "Five o'clock". Obejrzyj film

Karol miał być rzeźbiarzem, został śpiewakiem. Mischa miał być pianistą, został pianistą. Od kilku lat są w ciągłych rozjazdach. Każdy z nich podąża własną drogą. Karol śpiewa "dawności", operę, ciągle powracając do Schuberta i Brittena. Mischa zaś, jak na rasowego pianistę przystało, ma w czym wybierać - przed urodzinami wykona Koncert fortepianowy Griega (w Filharmonii Narodowej), a zaraz po nich Obrazki z wystawy Musorgskiego (Mazowiecki Ośrodek Kultury).

Pomimo licznych zajęć obaj znajdują czas, by do nas zaglądać. Gościli w audycji "Five o’clock", Karol jurorował także w Bachowskim Trybunale Dwójki. Teraz ich drogi skrzyżują się w radiowym Studiu im. Szpilmana - wspólnie wykonają specjalnie przygotowany program. Pieśniowy: Schubert (bo czy można było go pominąć?), Britten („puszczający oko” do swego ukochanego Purcella), Beethoven, Berg i, uwaga, młody Schönberg (ten przed „prawdziwym Schönbergiem”) w pieśniach… kabaretowych (Brettl-Lieder). Sympatycznie, z odrobiną nostalgii (może nawet retromanii) i dowcipu. Po prostu: Bracia.

Program:

Franz Schubert Der Musensohn Op. 92 nr 1 D 764b (do słów Johanna Wolfganga Goethego)

Benjamin Britten Purcell RealizationsI attempt from love's sickness to fly (1947) Z 630, z semi-opery Henry'ego Purcella The Indian Queen (1695), do słów Johna Drydena i Roberta Howarda; If music be the food of love (1948) Z 379a, pierwsza wersja pieśni Henry'ego Purcella (1692) do słów Henry'ego Heveninghama

Ludwig van Beethoven Drei Gesänge Op. 83 (do słów Johanna Wolfganga Goethego): 1. Wonne der Wehmut, 2. Sehnsucht, 3. Mit einem gemalten Band

Alban Berg Nacht (do słów Carla Hauptmanna) z cyklu Sieben frühe Lieder (1907)

Arnold Schönberg Brettl-Lieder (Cabaret Songs, 1901): Galathea (tekst: Frank Wedekind), Gigerlette (tekst: Otto Julius Bierbaum), Der genügsame Liebhaber (tekst: Hugo Salus), Einfältiges Lied (tekst: Hugo Salus), Mahnung (tekst: Gustav Hochstetter), Jedem das Seine (tekst: Colly), Arie aus dem Spiegel von Arcadien (tekst: Emanuel Schikaneder)

***

Koncert ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w środę (1.03) prowadziła Magdalena Łoś.

mc/mz

Czytaj także

80 lat Dwójki. Konkurs na urodzinowy dżingiel zakończony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2017 19:35
Gorąco dziękujemy za wielkie zainteresowanie konkursem na nowe sygnały dźwiękowe Dwójki. Rozstrzygnięcie - już wkrótce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:52
1 marca, w dniu swoich 80. urodzin, Program 2 Polskiego Radia organizuje specjalne koncerty! Zapraszamy do uczestnictwa - wstęp wolny lub bilety za symboliczną złotówkę!
rozwiń zwiń