X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Ania Broda w Krainie Tysiąca Jezior

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 15:04
W dniu 80. urodzin Dwójki śpiewaczka i cymbalistka Ania Broda przedstawiła w Studiu PR im. W. Szpilmana materiał ze swojej ostatniej płyty.
Audio
  • Ania Broda w Krainie Tysiąca Jezior. Koncert urodzinowy Dwójki
Anna Broda i Mateusz Szemraj
Anna Broda i Mateusz SzemrajFoto: Grzegorz Śledź/PR2

"Thousand Lakes" - tak właśnie zatytułowana jest najnowsza płyta artystki wydana w ubiegłym roku przez Polskie Radio. Złożyły się na nią pieśni i melodie taneczne z Warmii i Mazur, które w 2014 nagrała dla Programu 2. Projekt "Hymny warmińskie i mazurki z Mazur" odtwarzał dawną kulturę muzyczną regionu. O swojej płycie "Thousand Lakes" Ania Broda mówi tak:

Urodziłam się w Olsztynie i wychowałam na warmińskiej wsi - w Jonkowie. W samym sercu Krainy Tysiąca Jezior. Nadal tu mieszkam i kocham to miejsce. Jako muzyk dużo podróżuję, ale zawsze wracam do przestrzeni, z którą od dziecka łączy mnie milion wspomnień. Grając od wielu lat muzykę folkową z różnych regionów Polski, zdałam sobie sprawę, że brakuje w niej muzyki warmińskiej i mazurskiej. Pomyślałam - to dziwne, trzeba to natychmiast naprawić!

Ania Broda z Dwójką związana jest od lat. Z Kapelą Brodów nagrała u nas cztery płyty; śpiewała dla dzieci, w adwencie i kolędowała. Podczas urodzinowego koncertu Dwójki śpiewać będzie o miłości, zabrzmią również kołysanki, a także pieśni wielkopostne - wszak w tym dniu przypada środa popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post.

Wraz z Anią Brodą (cymbały i śpiew) podczas koncertu "Z Krainy Tysiąca Jezior" zagrali:

Iwona Sojka - skrzypce
Jacek Mielcarek - saksofon, klarnet, duduk
Kuba Mielcarek - kontrabas
Mateusz Szemraj - oud, rubab
Maciej Kierzkowski - bębny, dzwonki

***

Koncert ze Studia Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana w środę (1.03) poprowadziła Anna Szewczuk.

mc/jp

Czytaj także

Ania Broda i pieśni tysiąca jezior

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2016 16:08
- Chciałabym, by dzięki tej płycie ludzie zauważyli piękno tego, co w kulturze Warmii i Mazur istnieje - podkreślała Ania Broda, opowiadając o swojej płycie "Thousand lakes".
rozwiń zwiń

Czytaj także

80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:52
1 marca, w dniu swoich 80. urodzin, Program 2 Polskiego Radia organizuje specjalne koncerty! Zapraszamy do uczestnictwa - wstęp wolny lub bilety za symboliczną złotówkę!
rozwiń zwiń